geplaatst door: McHenri
Nadeel als je héél lang de software van Adobe gebruikt is wennen aan iets anders.

Ondertussen is Affinity wel volwassen geworden.

Hoe pak je een overstap aan?
M.a.w. hoe geraak je zo snel mogelijk thuis in Affinity?
Leeftijd : Oud genoeg
Te koop: iMac Pro 27" (gekocht in 2018)
geplaatst door: nnsa
(online) cursus volgen*, of eens op YouTube kijken ?

Er zijn er tientallen…
Ⓒnnsa(i)-2025
geplaatst door: orange
Gewoon beginnen met welk project je op dit moment moet maken. Zo ben ik ook ooit van Pagemaker naar Xpress overgestapt, en van Xpress naar InDesign.

Zo heb ik pas onlangs InDesign verlaten en gewoon gemaakt wat ik moest maken in Affinity. Ik deed er eerst drie keer zo lang over, maar heb nu aardig de slag te pakken.
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
geplaatst door: nnsa
(online) cursus volgen*, of eens op YouTube kijken ?

Er zijn er tientallen…
Tip:

https://courses.affinityrevolution.com/
Ⓒnnsa(i)-2025
geplaatst door: Franky2002
Dat kost geld nnsa :-)
Begin eens te zoeken op de volgende term: YouTube Affinity introduction

Niet alles is even goed, maar daar kom je al doende wel achter.
geplaatst door: iSan
Ik heb de overstap als schaduwdraaien toegepast. 3 jaar geleden alweer met Affinity's versie 1.6.

Inderdaad de belangrijkste delen 'even' hun vimeo video's gekeken. Het werkt hier en daar toch heel anders, maar het is toch innovatief toegepast. Zoals werking van het lagenpalet werkt net anders dan bij Adobe. Moet je even doorhebben. Gaandeweg wordt alles je gewoon. En nu zijn er meer features toegevoegd, ja, even hun youtube opzoeken inderdaad en tot nu toe 2x gevraagd aan chatGPT, omdat ik niet wijzer word van hun nieuwe "forum" Discord.

ps Ik heb geen cursusgeld betaald, maar er is niets mis met cursussen hoor
geplaatst door: Hiker
Ik gebruik ook al enige tijd InDesign voor het werk op de Mac en Affinity als alternatief op Windows. Is erg lastig werken, lange leerweg voor mij.
Wat mij tegenhoudt is het feit dat ik Affinity niet op SRA3 formaat kan laten printen. Werkt in elk programma goed, maar niet in Affinity. Zolang dat niet werkt kan ik een aantal zaken niet overzetten.
De printerddriver lijkt dus goed (werkt in elk programma), ik geef de schuld dus aan Affinity.

Iemand die wel kan printen op SRA3 formaat?
SRA3 = 32x45 cm
geplaatst door: jobvandeberg
Is het proberen waard: maak in het macOS-afdrukvenster onder Papierformaat > Beheer aangepaste formaten een eigen formaat van 320 x 450 mm aan, met de marges van je printer. Affinity laat in zijn eigen printvenster alleen de formaten zien die het van de driver doorkrijgt, en zo'n eigen formaat komt daar vaak wel tussen te staan.
geplaatst door: peterdh
Ik ben sinds ik gestopt ben met werken ook netjes uitgelogt bij Adobe met mijn werk email.
Zaak is dat je belangrijke documenten, bijvoorbeeld Indesign omzet naar iets waar Affinity Publisher iets mee kan.
(als is het maar een pdf die je in de achtergrond layer kunt zetten om het na te maken)
Ik weet zo niet of Publisher nu beter met IDML bestanden overweg kan, maar je kunt het nu nog naast elkaar checken misschien).
Designer en Photo lijken erg op Photoshop en Ilustrator,  het is maar net wat je er veel mee deed.
Al met al is het even wennen, maar dat komt wel goed.
geplaatst door: iSan
Nodige fonts, IDML èn/of hoge resolutie PDF (zeg maar drukwerk versies). Meer is er niet nodig.  :cool: