Ik ben nu definitief overgestapt op de mac. Nu snap ik alleen niet hoe ik bv een trema op de e zet.
Ik weet nog dat je hier bepaalde functie toetsen voor moest gebruiken appeltje - nogiets - e.
Is er iemand die een overzichts tabel heeft van de leesttekens op de apple. Ik heb met spotlightgezocht maar geen resultaten. Ook gegoogled, maar helaas.
Thnk you all!!
hans1111 om 16:26, 22-12-2005onder het vlaggetje rechtsboven in beeld, toon landinstellingen>invoermenu toetsenbordweergave aanvinkenen je kunt alles uitproberen...
Op welk systeem je zit zie je als je de eerste optie onder het blauwe appeltje linksboven op je scherm kiest.En Alt heet op sommige toetsenborden ook wel Optie, en Command=die toets met het Appeltje erop.[/news]
Er zijn 3 toets-wisselstanden: shift, optie en shift+optie(die "optie"-toets noemen ze inderdaad ook vaak "alt").Op iBooks en PowerBooks heb je ook nog een "fn"-toets.De Apple- en Ctrl-toetsen zijn enkel voor commando's,hoogstzelden voor speciale tekens.
Als je het programaatje opstart en wisseltoetsen indrukt,dan zie je welke rare tekens onder welke toetsen zitten.Je kan ze desnoods aanklikken en de tekens copiëren.Je kan zelfs (via het menu) alles in lettertypen zien.
Maar de eerder genoemde 'Toetsenbordweergave' via het menubalk 'vlaggetje' is toch even handig, dunkt me?!
Ik gebruik nu Command+Alt+T om bij de letters met accenten te komen. Ik vind dit echter omslachtig. Op Windows kende ik (bijna) alle Alt+nummer combinaties uit mijn hoofd zoals Alt+137 voor de é. Ik heb wat lopen zoeken maar kan geen overzicht vinden.
Wie wijst mij in de juiste richting?
@Peter Villevoye; het toetsenbord programmaatje dat je eerder in dit draadje noemde krijg ik op m'n MBP met Leopard niet werkend, of doe ik iets verkeerd?
Peter Villevoye om 21:44, 22-12-2005Daarvoor kan je dit gratis programmaatje gebruiken.
Ik was heel nieuwsgierig, maar het programmaatje werkt bij mij (MBP met 10.5) niet...
Inderdaad is met het uitbreiden van alle verschillende Mac-modellendit programmaatje niet meer werkend te krijgen op nieuwe systemen.Je zult nu toch echt het Lettertekenpalet van Apple moeten gebruiken.Mooie extra functie: met Klavertje plus kan je de toetsen vergroten !Als troost ?
Komt trouwens op het volgende neer:
accent aigu: option/alt + e
accent grave: option/alt + ~
accent circonflexe: option/alt + i
cédille: option/alt + c
Umlaut/trema: option/alt + u
Is te onthouden, lijkt me...
(en zeker makkelijker dan zoiets als 'Alt+137'...)
(Bewerkt door Flix om 20:11, 6-01-2008)
Als je moeite hebt die 4 toetsen te onthouden:
(Persoonlijke tip) PopCharXhttp://www.ergonis.com/products/popcharx/
http://mac.softpedia.com/get/Drivers/USInternational-Keyboard-Layout-for-Mac-OS-X-and-Classic.shtml
De oplossing is namelijk heel simpel. Op de betreffende site vind je een bestand voor de USInternatianal toetsenbordweergave. Dit bestandje moet je op de harde schijf plaatsen Bibliotheek / Keyboard Layouts. Computer even opnieuw starten, de betreffende toetsenbordweergave kiezen (te herkennen aan de accenttekens boven de vlag) en klaar is kees.
De accenten zijn heel simpel te maken door op de betreffende toets te drukken en daarna de letter die je nodig hebt. Mijn oude typemachine vroeger kon het al, mijn PC kon het ook (met dezelfde toetsenbordvoorkeur, wat miljoenen Nederlanders niet weten, geloof ik) en nu kan mijn Mac het ook.
Groet,MacArie