Headphone jack MacBook Pro 17"
17 september 2016 - 23:28   
geplaatst door: MacSea
Het moederbord van mijn MacBook Pro is net vervangen door Apple wegens een probleem met de grafische kaart (extended warranty, dus helemaal GRATIS, heel netjes van Apple).

Ik had vroeger last van een slecht contact in de headphone jack (zie onderaan voor de uitgebreide uitleg). Nu is mijn vraag hangt die headphone jack vast aan het moederbord (en is die dus mee vervangen) of niet ??
Ik heb geen zin om het uit te testen want als dat slecht contact er nog in zit dan krijg ik het maar heel moeilijk terug goed.

Uitgebreide uitleg headphone jack : als ik er een koptelefoon of plugje van externe luidsprekers in stak en achteraf weer uithaalde dan dacht de laptop heel vaak dat er nog een optische kabel in zat. In de plug brandde een rood lichtje en uit de interne luidsprekers kwam er geen geluid meer. Een gekend probleem, blijkbaar zit die sensor vaak vast. De oplossing om het goed te krijgen is om de plug nog een paar keer in en uit te pluggen, met een tandenstoker er eens in rond te gaan, lucht in blazen.
Nu de laatste keer ben ik uren bezig geweest om dat goed te krijgen.

mvg Glenn Verhalle • Administratieve software voor reclame- en communicatie bedrijven: http://www.thinx.be
Headphone jack MacBook Pro 17"
18 september 2016 - 01:08    reactie #1
geplaatst door: HEXDIY
Wees gerust: de headphone minijack zit op het moederbord.

Test die maar eens uitgebreid, zoniet wordt het weerom garantie op de herstellingswerken.

Waarom zeg ik dit? Het moederbord dat je nu hebt is wellicht een "refurbished" exemplaar.
Helemaal niet fout, maar ook niet gloednieuw.

Wellicht echter ben je met dat nieuwe moederbord ook van dat vervelende mini jack probleem af.

If it ain't broke, don't fix it! Recycle the planet, we're gonna need it! Think different, think twice, Apple!
M1 is a success! Please do not forget Mac OS.
Headphone jack MacBook Pro 17"
18 september 2016 - 23:38    reactie #2
geplaatst door: MacSea
Bedankt HexDIY, ik vermoedde het van dat plugje maar je gaf me zekerheid! Net effe getest en werkt perfect.

Zou best kunnen dat het refurb is maar zag er iig wel netjes en nieuw uit (laptop opengedaan om mijn SSD terug in te bouwen die ik in vervanglaptop gebruikt had). Ook aan de fans geen stofje te bespeuren.

Anyway hopelijk gaat hij die nu weer 5 jaar mee, tegen dan zal die laptop misschien oud aanvoelen (voelt nu nog super aan met die SSD en 16Gb ram loopt hij als een speer en dat 17" scherm blijf ik zalig vinden!)

mvg Glenn Verhalle • Administratieve software voor reclame- en communicatie bedrijven: http://www.thinx.be
Headphone jack MacBook Pro 17"
19 september 2016 - 11:36    reactie #3
geplaatst door: eyegraphic
Ik heb ook dergelijk probleem gehad met de headphone jack.
Bij mij loste het probleem zich op door een PRAM reset te doen.
https://support.apple.com/nl-be/HT204063

Is een veel veiligere oplossing dat te zitten 'koteren' met een tandenstoker.

Soit, het probleem is opgelost met het nieuwe moederbord, maar ik wou het toch maar meegeven.

Eyegraphic.be | Een oog voor grafisch werk
Headphone jack MacBook Pro 17"
19 september 2016 - 23:29    reactie #4
geplaatst door: MacSea
@eyegraphic : ik heb indertijd ook een PRAM zap gedaan en nog een andere reset ook maar die hielpen niet. Bij mij was het duidelijk een hardware probleem, nl ergens een voelertje in de jack dat ergens makkelijk verkeerd kwam te zitten. Probleem inderdaad opgelost in deze Macbook, hopelijk blijft het idd zo.
mvg Glenn Verhalle • Administratieve software voor reclame- en communicatie bedrijven: http://www.thinx.be
Headphone jack MacBook Pro 17"
20 september 2016 - 00:31    reactie #5
geplaatst door: HEXDIY
Er zit idd. een interne schakelaar in die (mini)jack.

Bij professionele mengtafels geeft het niet functioneren daarvan problemen met het "insert" contact.

Bij Macjes geeft dat problemen met het omschakelen tussen optisch en elektrisch contact.

Royal PITA beide, en moeilijk te verhelpen. Contactspray ja, maar dat is toch vrij bijtend. Enkel te verhelpen door naspoelen met IPA spray

Beide te bekomen bij o.a. Kontakt Chemie:
http://www.kontaktchemie.com/KOC/KOCproducts.csp?CSPToken=KVv0Arit8dd8LrofdRPNXsdae33C5zUajHzso6$xRHo-

Moet je dat gebruiken, doe dat dan zéér spaarzaam!

(Bewerkt door HEXDIY om 0:34, 20-09-2016)

If it ain't broke, don't fix it! Recycle the planet, we're gonna need it! Think different, think twice, Apple!
M1 is a success! Please do not forget Mac OS.