Ik vind het knap dat je het hele draadje heb doorgelezen.

En ik ben het ook heel vaak met boiing eens.

Toch is deze keuze niet als experiment bedoeld al zou je dat wellicht misschien kunnen opmaken uit mijn woorden.
En ik sta ook nog steeds zeer argwanend tegenover de "Techbro's"en heb het liefst zo min mogelijk met ze te maken. Daarnaast probeer ik zo min mogelijk geld uit te geven aan Amerikaanse waren als er een alternatief is.
Vandaar dat ik Proton heb omarmd voor data opslag, mail en dergelijke. Bijvoorbeeld ook voor hun LLM. Lumo genaamd.
En nu ook voor een Chinese smartphone dus.
Ik weet best dat Chinese bedrijven ook gek zijn op mijn data maar ik denk dat ik voldoende kennis van de materie heb om ze daarin effectief te dwarsbomen. Daarbij terzijde gestaan door Lumo.
Ik vind nog steeds dat Apple hele goede spullen maakt en ik geloof ook dat ze integer zijn maar tegelijkertijd zijn ze ook erg op geld verdienen gericht.
En voor iemand gaat roepen dat daar de wereld om draait, vraag ik om even de nuance in mijn woorden te zoeken.

Wat de suggestie van boiing betreft: ik wil beide providers behouden vanwege het gemak en omdat ze hun eigen toepassingen hebben. Niet enkel vanwege minder bereik.
De keus voor de
RedMi Note 17 Pro 5G was vanwege de prijs en omdat het niet-amerikaans is.
Tot slot: het is ongetwijfeld makkelijk om een zin uit mijn betoog te halen en op basis daarvan te concluderen dat ik tegenstrijdige dingen beweer.
Dat kan inderdaad maar dan moet je dus maar denken dat echte rechtlijnige mensen nogal saai zijn.

Een vriendelijk groet allen.
Waarmee ik niet bedoel dat ik Apple totaal afgezworen heb en MacFreak al helemaal niet