geplaatst door: Heintje
Tot voor kort had ik een iPhone 12 mini en deze connecte vlekkeloos via Bluetooth met mijn (al wat oudere) Dynavin N6 audiosysteem in mijn auto. Bij het aanmelden van een telefoon op de Dynavin werd keurig de pairing-procedure zichtbaar op het scherm van de Dynavin head unit.
Ik kon daarna telefoneren in de auto, die over Bluetooth de telefoon gebruikte voor het daadwerkelijke bellen. Ook audio streamen van iPhone naar auto werkte prima.

Nu ben ik over op een iPhone 16 en sinds kort valt mij op dat de iPhone 16 niet communiceert met de Dynavin head unit in de auto:
- de pairing procedure wordt niet correct doorlopen: de iPhone detecteert de Dynavin over Bluetooth en start de pairing met een controlegetal. De Dynavin reageert daar niet op in het scherm, maar na verloop van tijd is de Bluetooth koppeling wel een feit. Daarbij wordt de vraag gesteld of het telefoonboek van de iPhone mag worden gecommuniceerd met de Dynavin en als ik dat bevestig, gebeurt dat ook.
- maar daarna geeft de iPhone geen kik naar de auto: niet tijdens het telefoneren, maar ook niet als ik audio stream met dezelfde instellingen als voorheen: je ziet het nummer op de iPhone afspelen naar de Dynavin, die toont de juiste nummer-titel, maar geeft geen enkel geluid.
- alle andere audiovoorzieningen in de Dynavin (radio, digitale muziek afspelen van intern in het geheugen opgeslagen CD's, idem vanaf SD-Card) werken prima. Maar geluid over Bluetooth ho maar.
- een software update voor de Dynavin N6 is niet beschikbaar: hij heeft al de laatste geinstalleerd staan en die werkte altijd prima.
- de gebruikelijke manieren om dit aan de praat te krijgen heb ik uitgevoerd: iPhone herstart, Dynavin herstart, Bluetooth connectie met de Dynavin "vergeten" en herstellen en Carplay uit gezet op de iPhone.

Is er recent iets veranderd met de manier waarop iPhones omgaan met Bluetooth en het A2DP audio streaming protocol?
Wat kan ik doen om het telefoon en streaming geluid in de auto weer aan de praat te krijgen?
Geen geluid over bluetooth van iPhone naar auto.
vandaag 00:48    reactie #1
geplaatst door: Flix
Ik heb altijd problemen gehad met het Parrot systeem.
O.a. dat het volume veel te laag stond, waardoor je niks hoorde. Is dat hier ook niet het geval?
Geen geluid over bluetooth van iPhone naar auto.
vandaag 07:18    reactie #2
geplaatst door: boiing
Tot voor kort had ik een iPhone 12 mini en deze connecte vlekkeloos via Bluetooth met mijn (al wat oudere) Dynavin N6 audiosysteem in mijn auto.
Had je iOS 26 op die iPhone 12?
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)