geplaatst door: lappelboom
Ik ben al dagen lang aan het modderen met icloud fotobibliotheek. Op mijn iPhone, iPad em Macbook Air loopt de syngronisatie perfect. Alleen op mijn iMac  (21,5 inch mid 2011 met 10.12.6) werkt het niet. Heb al twee keer de bieb opnieuw opgebouwd en nu net ook uitgelogd op icloud en opnieuw ingelogd, maar de iMac blijft hangen op " 15.631 onderdelen voorbereiden".

Overigens, na het opnieuw opbouwen staan alle foto's op de iMac, maar na het maken van een nieuwe foto met de iPhone, wordt deze op alle devices gesynct, behalve op de iMac.
De Apple valt niet ver van de boom
iCloud fotobibliotheek synchroniseert niet met iMac
18 december 2021 - 11:38    reactie #1
geplaatst door: RW076
Eens even denken hoor, dit klinkt bekend.

Volgens mij moet je om te beginnen ergens aangeven dat je de originele op iCloud wilt bewaren en kopieën op je toestellen.
Ook moet je op je device (iMac iig, rest twijfel ik even) aangeven dat je via iCloud wilt werken.

En het lijkt mij van belang om te weten welke besturingssystemen je hebt. Idealiter is iOS de laatste versie en MacOS bij voorkeur Big Sur of Monterey.

Er staat mij verder bij, dat een synchronisatie niet een 'iets' is wat begint en eindigt aan een stuk.
Ik was de eerste keren vaak meerdere sessies (weliswaar automatisch, maar duidelijk met intervallen) bezig voor ik alles had.

Dus ff recap. Heb bij voorkeur niet te ouden os-en (iCloud foto's is in de loop van de tijd meerdere keren veranderd) geef aan dat de boel in iCloud bewaard moet worden (originele, dus misschien iets meer dan het standaard account nodig) vraag je gezin van tijd tot tijd eens kritisch naar hun foto's te kijken (ik had ooit een miljoen miljard screenshots van spelletjes ontdekt in de iCloud foto's van mijn kinderen) en heb vooral in het begin even geduld.

P.s. als gezin hebben wij een gezamenlijke map, ieder heeft daarnaast zijn eigen bibliotheek.
Hey Gutmensch, hou gewoon je mond en hou politiek erbuiten. We zitten op een Apple forum.
iCloud fotobibliotheek synchroniseert niet met iMac
18 december 2021 - 13:50    reactie #2
geplaatst door: nnsa
Volgens bijgaand voorbeeld moet het werken, mits dezelfde AppleID wordt gebruikt:

Schermafbeelding 2021-12-18 om 13.48.04.pngiCloud fotobibliotheek synchroniseert niet met iMac


Voorbeeld is van een El Capitan account. En de keuzes zijn facultatief om alles naar iCloud te sturen.
Ⓒnnsa(i)-2025
iCloud fotobibliotheek synchroniseert niet met iMac
18 december 2021 - 23:14    reactie #3
geplaatst door: Jurriaan
Wat RW076 aangeeft. Zorg dat de icloud instellingen goed staan.
En heb inderdaad geduld. Hier kan zomaar een paar dagen over heen gaan voordat alles weer synchroon is.
MBA '20 M1| SE1 & 2 iOS 15/18 | Mini6 iPadOS 18 | ATV 4K MKI  TVOS18|
iCloud fotobibliotheek synchroniseert niet met iMac
19 december 2021 - 00:05    reactie #4
geplaatst door: lappelboom
Dank voor het meedenken, maar het ziet er naar uit dat het uit- in opnieuw inloggen van icloud de oplossing is geweest.
De Apple valt niet ver van de boom
iCloud fotobibliotheek synchroniseert niet met iMac
20 december 2021 - 13:00    reactie #6
geplaatst door: lappelboom
Die tips had ik allemaal al gedaan, maar blijkbaar was het uit- en inloggen bij icloud toch de oplossing, want het werkt nog steeds.
De Apple valt niet ver van de boom