kSuite alternatief voor Dropbox?
11 oktober 2026 - 13:05   
geplaatst door: Brinky
Ik wil van dropbox af ivm prijs en ik heb mijn data daarnaast liever in Europa dan bij die halve zolen in de VS. Ik gebruik het voor algemene opslag van documenten, administratie, maar ook voor grote video bestanden die gedeeld moeten worden.

kSuite icm swisstransfer schijnt een mooi alternatief te zijn volgens het www, maar is dat zo? Iemand ervaring ermee?  Ik heb een account nodig van zo'n 4tb.
kSuite alternatief voor Dropbox?
11 oktober 2026 - 13:25    reactie #1
geplaatst door: nnsa
Uit je beknopte informatie over wat je er mee wil denk ik eerder aan pCloud. kSuite geeft allerlei extra mogelijkheden die je dan tocht niet gaat gebruiken op kDrive na.

https://landing.pcloud.com/european-cloud-storage

pCloud heeft een ingebouwde zend faciliteit die overeenkomt met wetransfer.

[bij kDrive is je data niet versleuteld]
Bewerkt: 11 oktober 2026 - 15:21 door nnsa
Ⓒnnsa(i)-2025
kSuite alternatief voor Dropbox?
11 oktober 2026 - 14:00    reactie #2
geplaatst door: puk1980
... ook voor grote video bestanden die gedeeld moeten worden.
Ik kan deze adviseren om grote bestanden op te sturen: https://send.tresorit.com/ (waar je vroeger misschien wetransfer voor gebruikte).
kSuite alternatief voor Dropbox?
11 oktober 2026 - 14:50    reactie #3
geplaatst door: Backspin
Ik heb laatst een test gedaan met kSuite, en dan vooral hun kDrive. Op zich werkt het mooi, maar met een (hele) grote maar: als je de kDrive map je in je Finder wil (dus synchronisatie naar de computer, zoals met o.a. Google Drive, Onedrive en Dropbox kan), dan gebruiken ze niet het FileProvider framework van Apple, maar hun eigen synchronisatieclient, die nogal wat ingrijpende systeemtoestemmingen nodig heeft, waaronder 'Volledige Schijftoegang'. Daarnaast installeert het een extensie van het type 'Endpoint Security Extension', die de synchronisatieclient nog meer bevoegdheden geeft (vergelijkbaar met een virusscanner).
Je geeft hiermee de synchronisatieclient veel meer rechten dan voor de kDrive nodig zijn. Dat wil niet zeggen dat kSuite/kDrive daar misbruik van wil maken, maar wel dat als er een kwetsbaarheid blijkt te zitten in hun software, dat hackers dan theoretisch via zo'n kwetsbaarheid bij je hele computer kunnen.
Voor mij was dit een absolute no-go. Helaas, want ben nog steeds naarstig op zoek naar een Europees Google Drive of Dropbox-alternatief.
apple certified system administrator - http://www.backspin.nl
kSuite alternatief voor Dropbox?
11 oktober 2026 - 15:32    reactie #4
geplaatst door: Brinky
Dank tot zover, iets minder beknopt. Heb nu bv een map met in totaal 1,5tb aan video die verstuurd moet worden.  Pcloud zou dus een alternatief kunnen zijn. Daarnaast gaat het puur om administratie en backup van privé stuff als foto's en documenten.
kSuite alternatief voor Dropbox?
gisteren 10:34    reactie #6
geplaatst door: Brinky
Dank allen, ik denk dat het pCloud gaat worden. Even wachten op een promo voor een lifetime subscription. Die 1,5tb wat niet vaak voor komt verstuur ik wel via WeTransfer.
kSuite alternatief voor Dropbox?
gisteren 10:56    reactie #7
geplaatst door: nnsa
Van pCloud zal je geen spijt hebben. Met pCloud Transfer kan je maximaal 5Gb per keer versturen. Bij een betaald pCloud abonnement kan je data delen, maar aan het delen is wel een maandelijks maximum verbonden.

Bij WeTransfer (dat ik afraad vanwege privacy-regels) kan je 3Gb met de gratis versie versturen en 1Tb met de betaalde versie Ultimate (van €23 per maand).

Als je heel vaak 1,5Tb moet versturen, moet je denk ik nog maar eens nadenken over je infrastructuur, want dit gaat uren - zo niet dagen duren...
Bewerkt: gisteren 12:26 door nnsa
Ⓒnnsa(i)-2025
kSuite alternatief voor Dropbox?
gisteren 11:13    reactie #8
geplaatst door: iSan
Waarom blijft iedereen hangen op WeTransfer. Met gratis versie blijft het maar 3 dagen beschikbaar.
Kijk ook eens naar TransferXL, van Nederlandse bodem. En met gratis versie 7 dagen!

Over Tb, tja, daar kan ik geen uitspraken over doen. Vergis je niet met Gb's? Ik weet niet of ik dat zelf ook zo zou doen, idd wat NNSA al zegt. Verbinding hapert hier wel eens en dan kun je het opnieuw up- of downloaden.
kSuite alternatief voor Dropbox?
gisteren 12:28    reactie #9
geplaatst door: Brinky
Nope tb. Maar niet vaak
kSuite alternatief voor Dropbox?
gisteren 13:57    reactie #10
geplaatst door: iSan
https://www.swisstransfer.com/nl
Deze krijg ik net binnen, wel 50GB, maar misschien lukt het met Pro abonnement?