geplaatst door: Flix
Ik ben iemand aan het helpen met de migratie van een oudere MB Pro naar een nieuwere (refurbished) MBP.
Fluitje van een cent zou je denken: Migratie-assistent (MA) opstarten op beiden en gaan met de banaan. Echter, wat bleek gaandeweg: de oude MBP heeft ooit eens een nieuwe SSD geïnstalleerd gekregen, en iemand heeft 'm toen Mac OS Uitgebreid (Hoofdlettergevoelig) geformatteerd. En MA kan niet werken met verschillende formatteringen. De nieuwe MBP ook zo formatteren is natuurlijk uit de boze. Ook de Time Machine backup is -uiteraard- hoofdlettergevoelig geformatteerd, dus die kan ook niet door MA gebruikt worden. Nog geprobeerd om een nieuwe TM backup te maken op een 'normale' formattering, maar dat slikt ie dus niet: TM gaat een ook naar hoofd.g. formatteren.

Wat een gedoe! :wacko:

Heeft iemand van jullie nog een goed idee om dit toch op te lossen dan wel te omzeilen, voordat we alles maar handmatig gaan overzetten?


Precieze modellen van MB's weet ik niet; vwb macOS: de oude werkt op 10.15 Catalina en de nieuwe op 26 Tahoe (geloof ik).
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
geplaatst door: nnsa
Wat ik nog zou kunnen verzinnen is een clone van de oude MB maken met SuperDuper of CCC op een niet-hoofdletter gevoelig geformatteerde externe schijf.

Als dat is gelukt, vanaf die schijf migreren…
Ⓒnnsa(i)-2025
geplaatst door: doctor_apple
Er zijn veel dingen die goed werken onder macOS, maar er zijn ook enkele aspecten die niet altijd even soepel verlopen, vooral als het gaat om besturingssysteemfunctionaliteit en bestandssystemen.

Wat betreft APFS en COW (Copy-On-Write) heeft macOS enkele sterke punten, maar er zijn ook uitdagingen. APFS heeft niet altijd optimale ondersteuning voor case-sensitive besturingssystemen, en dit kan zorgen voor problemen bij bijvoorbeeld bestandherstel via Time Machine. Wanneer je probeert een case-sensitive restore uit te voeren, kunnen bestanden of mappen soms niet correct hersteld worden, omdat Time Machine mogelijk geen volledige ondersteuning biedt voor het combineren van case-sensitive en case-insensitive systemen. Het systeem heeft vaak moeite om onderscheid te maken tussen hoofdlettergevoelige en niet-hoofdlettergevoelige bestandsnamen, wat kan leiden tot onverwachte fouten of incompatibiliteit.

macOS is in veel opzichten krachtig en efficiënt, maar als het gaat om specifieke functies zoals case-sensitive bestandssystemen, zijn er nog steeds hiaten in de ondersteuning en compatibiliteit. En dat is een bewuste keuze bij Apple, want die problemen bestaan als sinds zo ongeveer HFS, HFS+ en MacOS X beta 60 ...

Case Sensitive voor Data volumes? Geen probleem, voor systeem partities? Ja, onder Linux; niet standaard onder Windows (ondersteuning aanwezig, maar ook daar enkele rariteiten); niet aan beginnen onder macOS (ondersteuning aanwezig, maar is vragen om problemen).

Ik kan de gedachtengang goed volgen om juist case sensitive bestandssystemen te  gebruiken, en in mijn beleving nog terecht ook, maar helaas enkel als data-volume.

Hopelijk helpt dit wat om de situatie te verduidelijken!
geplaatst door: boiing
Samenvatting van dit lange verhaal: GEEN Case Sensitive gebruiken op een Mac, dan is er nooit een probleem.

De vraag gaat over hoe dit nu op te lossen (zie de gegeven links), maar de les voor het ‘slachtoffer’ is duidelijk hoop ik.
Bewerkt: 16 februari 2026 - 21:01 door boiing
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
geplaatst door: Flix
Ik kan de gedachtengang goed volgen om juist case sensitive bestandssystemen te  gebruiken.
Hopelijk helpt dit wat om de situatie te verduidelijken!
Bedankt voor je bijdrage. Maar ging hier natuurlijk helemaal niet om een gedachtengang en valt er niks te verduidelijken, maar gewoon een niet zo slimme actie, ooit uitgevoerd.

Ik heb me altijd wel verbaasd dat de opties van formatteren gewoon op een rijtje staan, en niet duidelijk gerangschikt zijn naar belangrijkheid/bruikbaarheid.
Daarom trappen er wel meer mensen in deze val.