Screensavers, spaces en wallpapers
11 mei 2026 - 13:06   
geplaatst door: whaha
Ik heb 9 spaces / desktops en daar ben ik blij mee. Ik heb ook 9 bureaubladachtergronden / wallpapers.
Laatst wilde ik de screensaver (schermbeschermer?) aanpassen, maar blijkbaar gaat dat ook per space!
Betekent dit dat ik handmatig de system settings moet openen voor elke space en dan 9x de screensaver veranderen om ervoor te zorgen dat de screensaver op elke space hetzelfde is?
Of is er een manier waarop je in kan stellen dat de screensaver meteen gelijk over alle spaces heen dezelfde wordt?
Keuzes maken de Mens.
Screensavers, spaces en wallpapers
29 juli 2026 - 18:35    reactie #1
geplaatst door: whaha
Via de website van Apple heb ik hier feedback opgegeven na advies van een Apple Support medewerker. Ik ben benieuwd of ze er iets mee doen. De medewerker zei dat het goede feedback was!

Ik heb gevraagd of ze het makkelijker kunnen maken om een dezelfde screensaver in te stellen voor alle spaces, net zoals je dat kan doen met wet wallpapers.
Keuzes maken de Mens.
Screensavers, spaces en wallpapers
29 juli 2026 - 18:40    reactie #2
geplaatst door: anraadts
Je kan ook instellen dat je scherm op zwart gaat in plaats van een screensaver.

Scheelt weer een wat stroomverbruik, helpt de planeet een beetje. ;)
Screensavers, spaces en wallpapers
30 juli 2026 - 21:39    reactie #3
geplaatst door: whaha
In de meeste gevallen gebruik ik ook alt + een interactieve schermhoek om mijn monitor 'op zwart' te zetten en in de meeste gevallen gaat daarna mijn computer ook automatisch in sluimerstand.
Keuzes maken de Mens.
Screensavers, spaces en wallpapers
31 juli 2026 - 17:40    reactie #4
geplaatst door: anraadts
Maar dan kan je toch ook alle screensavers vaarwel zeggen?
Screensavers, spaces en wallpapers
gisteren 18:06    reactie #5
geplaatst door: whaha
Ja, dat kan.
Alleen niet elke mogelijkheid hoeft een optie te worden.
Een screensaver kan bijvoorbeeld ook toegevoegde waarde hebben, doordat het bijvoorbeeld een leuke 'schermbeschermer' is. Je bent daarnaast ook weer sneller 'aan het werk', omdat je monitor niet eerst uit stand-by hoeft te komen.
Een schermbeschermer herinnert mij er ook vaak aan dat ik de computer al een tijdje niet gebruikt heb. Een monitor die naar een zwart scherm gaat, valt veel minder op.

Een leuke schermbeschermer zoeken voor macOS is nog best een uitdaging overigens. Het is niet enkel bij Apple een ondergeschoven kindje. De leukste schermbeschermer die ik heb is de albumarts van Muziek. Dat is best leuk om te zien - af en toe.
Keuzes maken de Mens.
Screensavers, spaces en wallpapers
gisteren 18:46    reactie #6
geplaatst door: boiing
Screensavers geven mij een jaren '90 vibe :biggrin:. Op een Mac nog nooit gebruikt: scherm uit is de beste schermbeschermer en als ik niet achter mijn Mac zit zou ik niet weten waarom er iets over het scherm zou moeten flitsen. Monitor aan vanuit standby duurt minder dan een seconde.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
Screensavers, spaces en wallpapers
gisteren 20:44    reactie #7
geplaatst door: jaco123
Screensaver van de Mac in de woonkamer laat hier foto's uit de hele fotobibliotheek zien voor 20 minuten en dan gaat het scherm uit. Komen regelmatig foto's langs die we al even niet gezien hebben.
Best leuk zo'n 27" foto-lijstje  :thumbs-up:
Screensavers, spaces en wallpapers
gisteren 20:52    reactie #8
geplaatst door: Pat_P
De enige screensaver die ik wel eens zie is op m’n Apple TV waneer een serie of film te lang op pauze staat, daarna gaat hij in stand-by. M’n Mac gaat gelijk op zwart na enige tijd inactief.
Screensavers, spaces en wallpapers
gisteren 21:39    reactie #9
geplaatst door: PS-MacGek
De enige screensaver die ik gebruikt heb is Flying Toasters van After Dark. 😉

MacBook Pro Retina 16" M3 Pro (2024), MacBook Pro Retina 16" Intel (2019), Mac Studio M1 (2022), Mac mini (2018), Mac mini (2012), iPad Pro 11" M1, iPhone 11.
Avatar made by Dale Humphries