Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 12:04   
geplaatst door: Peter Villevoye
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/appletv-box.jpg[/img]Bill Gates moet toch íets goed doen, anders was hij nooit de rijkste man met de grootse toko ter wereld geworden. Moet je dan goed kunnen voorspellen wat de toekomst wordt en daarop inspelen ? Wees gerust, het gebrek aan een vooruitziende blik hoeft kennelijk geen belemmering te zijn om goed te boeren. Microsoft heeft onder leiding van Gates meermalen de verkeerde koers gekozen en is daardoor toch niet bepaald aan lager wal geraakt. Het is hooguit "jammer" dat je Gates niet op weinig wetenswaardige toekomstvisies kunt betrappen.

In het begin van de negentiger jaren vond-ie 't hele Internet en dat World Wide Web maar een hoop commotie om niks. Nou ja, het was handig voor interne communicatie, maar zeker niets om je druk over te maken. In zijn memo's, boeken en publicaties kwam het woord "Internet" slechts spaarzaam voor (wat in herziene edities fijntjes gecorrigeerd werd...) In het midden van de jaren negentig besefte hij eindelijk (op aandringen van MS-visionair Ray Ozzie) dat het Internet wèl belangrijk zou worden, dat het zelfs een bedreiging voor de Windows PC vormde en dat Microsoft dan maar het Internet en web moest gaan opkopen en runnen of op z'n minst monopoliseren - dat is allicht niet gelukt. Intussen liet die Ozzie overigens regelmatig (publiekelijk of uitgelekt) weten dat MS veel grote ontwikkelingen op het Internet en het web aan zich voorbij hebben laten gaan. Van Skype tot DotMac, van PDF tot Flash, van Google tot YouTube, allemaal zaken waarbij MS naast het potje pist. Inmiddels is het roemruchte HotMail ook op z'n retour en is alleen chatten via MSN nog 'hot' bij voornamelijk Europese tieners. (Ik beschrijf het misschien iets te zwart/wit, maar MS stelt het op hun beurt ook altijd iets te kleurrijk voor.)

En nu maakt MS wéér furore met zo'n blabla-verhaal: het web en televisie. Eind negentiger jaren liep Microsoft al in publicaties te blaten dat WebTV enorm in opkomst was (niks van gemerkt), [img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/MS_MediaCenter.jpg[/img]toen kregen we een jaar of 3 geleden de voorspelling dat het web en de televisie dankzij MS op de PC of een ander Media Center-kast in je huiskamer zouden gaan samenkomen (ook niet bepaald een hausse geworden) en nu loopt-ie opnieuw te zeggen dat Microsoft het web en televisie gaat laten samensmelten. Ach, als je het maar vaak en hard genoeg roept, krijg je vanzelf een keer gelijk. Zo moet Gates ook nu weer gedacht hebben.

Afgelopen zaterdag deed Gates namelijk weer 'n overpeinzende duit in het zakje tijdens een economisch congres voor politici en zakenlieden in Davos: "Bij de tv-uitzendingen zoals we die nu kennen zit je gebonden aan uitzendtijden en onderbrekingen voor reclame. (...) Je mist de dingen die je wilt zien en je kunt ze niet terugzien." (Citaat uit bericht op NU.nl.) Volgens mij heeft Gates dus nog steeds moeite met het instellen van z'n videorecorder. Of het dan heilzaam is om een Vista Media Center die taak te laten oppakken, is ernstig de vraag. Als er twee apparaten in huis staan waar mensen níet mee om kunnen gaan, dan zijn dat de video-recorder en de PC. Ik houd m'n hart vast voor wat MS ons wilt voorschotelen.

En dat doen bijna de helft van ruim 200 ondervraagde deskundigen op het gebied van consumenten-electronica ook. Uit de resultaten van een zojuist verschenen onderzoek blijkt dat zij geen vertrouwen in Microsoft hebben. "Dus ruim de helft denkt dat het Vista Media Center wèl gaat slagen?" Ja, maar ook nee. Ja, ze denken dat het ding wel een toekomst heeft, maar niet de trend zal zetten. Microsoft zal er wellicht een goed voorbeeld mee gaan volgen (goh, dat hebben we wel vaker gemerkt). Sowieso verwachten ze dat die samensmelting heel geleidelijk zal verlopen. Wie zal dan de leider zijn ? Wie is dan de partij die web en TV op voorbeeldige wijze doet samenkomen ? Wie zal ons nog gaan verrassen de komende jaren ? Driemaal raden...

Er worden bij alle antwoorden talloze merken genoemd, maar één steekt er telkens met kop en schouders boven uit: Apple. Men heeft hoge verwachtingen van de Apple TV en is ook razend benieuwd naar de lange termijn plannen van Apple om langzaam aan consumentenproducten te bieden. [img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/AppleTV_setup.jpg[/img](En het onderzoek werd gehouden in december, nog vóór de iPhone-intro). "Apple begrijpt dat mensen geen complexe apparaten willen en Apple heeft aangetoond dat te kunnen bieden." Men vertrouwt Apple en twijfelt sterk aan de kracht en macht van Microsoft op dit gebied.

Het is maar een onderzoek. Het zijn maar wat statistieken. Maar Jobs heeft nooit geroepen dat alles naar één kastje moet. Zolang spullen maar goed samenwerken en goed eruit zien en de content voldoende lonkt en lokt, dan heeft dat méér nut. Het Apple TV-doosje en de iTunes Store zijn daarom de overbrugging tussen de computer en de TV (níet hetzelfde als één kastje). We zijn benieuwd hoe de Apple TV vanaf februari de Vista Media Centers het goede voorbeeld gaat geven. Kan Gates eindelijk al die gemiste afleveringen van CSI eens inhalen...
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 12:11    reactie #1
geplaatst door: mvdg
Bij Microsoft heb ik altijd zo erg het gevoel dat hun "voorspellingen" eigenlijk alleen betekenen wat zij hopen dat er gebeurt. Als ze zeggen "TV via internet op je pc is de toekomst!" dan bedoelen ze "wij willen graag de DRM techniek verkopen die hiervoor wordt gebruikt".

Natuurlijk, elk bedrijf gebruikt marketing maar Microsoft probeert de toekomst altijd uit te drukken in hun eigen technologie (wat tegenwoordig regelmatig mislukt..) terwijl Apple de geweldigheid van hun producten misschien wel wat aandikt, maar het gaat tenminste over producten die er al zijn en die de consument ook echt wil hebben.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 12:23    reactie #2
geplaatst door: Nick Gordon
Ik zie wel enkele buien hangen en hoop dat ik ongelijk heb. Ik zie MS ons nog wel een windowsonly webstandaard opdringen eventueel in combi met TV or whatever.
http://www.kijkmaarrond.nl
panorama fotografie en andere dingen
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 12:27    reactie #3
geplaatst door: gPod
Ja maar dat is slechts een overbrugging omdat de huidige technologie nog niet zover is (of bereikbaar/betaalbaar voor de consument). Het hele begrip "uitzendschema" (tv-gids / teletekst) zal verdwijnen, hooguit wordt er bekend gemaakt wanneer een bepaalde uitzending in 'premiere' gaat zodat je vanaf die datum kan gaan kijken. Kortom, ook voor alle Omroepen is er werk aan de winkel, het medium TV zal snel gaan veranderen, niet zozeer het aanbod zelf, maar de manier waarop de content aangeboden gaat worden. Hierin ligt Apple al een paar stappen voor door het succes van de iTunes Store. Ze hebben de logistiek al in handen, nu de content nog (met name in Europa en de rest van de wereld. In de US zijn ze met films en tv-series natuurlijk al goed aan het pionieren).

edit: Ik reageerde op een reactie die inmiddels compleet verdwenen is?!  :blink:

(Bewerkt door gPod om 12:28, 29-01-2007)
g i d e on
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 13:32    reactie #4
geplaatst door: Macsel
Apple is een ster in het combineren en nuttig toepassen van nieuwe technologiën. Bij het ontwikkelen staat de consument centraal, die moet het product gaan gebruiken. Gek genoeg doet Apple nauwelijks aan markt- en consumentenonderzoek. Apple creëert haar visie op wat de consument als gebruiksvriendelijk zou moeten bestempelen. Soms moet je de consument ook wat 'leren'.

Bij Microsoft gaat het vaak om de specs. Als een product maar indrukwekkende specificaties heeft dan zit het wel goed, zo wekken zij vaak de indruk. Daar gaat het dus niet om, mijn inziens.

Als we het over TV naar de computer of in ieder geval een link hiertussen hebben (zoals Steve af en toe roept) dan gaat het om content. Iets waar Apple een paar jaar geleden mee begonnen is. Nu zijn zij vanaf muziek aan 't uitbreiden naar tv-series en films. TV-on-demand.

Peter: weer een prachtig verhaal!
Mac mini | 21,5" iMac Fusion Drive | vintage iPad (1st g) | iPhone (4S) | Airport extreme / express | Business: 15" MBP | 24" LED monitor
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 14:25    reactie #5
geplaatst door: denn88
Ik vond dat hele media centre al eng worden. Ik weet nu wat het inhoud en wat het ongeveer kan. Kijk een aflevering van je favo serie even 'stil' kunnen zetten om naar de w.c. te gaan en daarna weer gewoon verder kijken, vind ik een geweldig idee.

Maar het begrip Tv is dat er op gezette tijden programma's worden uitgezonden, daar hebben mensen een beroep van gemaakt en wordt voor betaald. Iedereen zit rond die tijd aan de buis gekluisterd. Denk bv aan WK (al dan niet live) voetbal dingen, dat is Tv sensatie op een bepaald tijdstip. Als we over een paar jaar allemaal zelf kunnen bepalen wat en wanneer we programma's zien op tv ... wat gebeurt er dan als je met iemand in de trein zit te praten over een bepaald programma?

'Heb je dat al gezien van toen en toen ...'. Die ander weet van niks wat het was niet op het verwachte tijdstip en op dat kanaal. Men mist op die manier ook een hoop.

Het wordt straks net als wat het internet al is. Een oneindige sloot aan informatie waar geen benul van tijd is. Waar geen voorkant of achterkant van te maken is. Op internet heb je geen vaste tijden wanneer het nieuws komt of een bepaald programma draait. Iedereen is de weg kwijt niemand weet wat een ander doet of waar die naar kijkt.

Mensen raken steeds verder individu en sluiten zich af, de maatschappij stomt af.. Misschien ga ik nu wel heel ver vooruit denken ... maar toch.
Atlantisdesign.nl - webDesign en de Mac. Bezig met webdesign / webdevelopment? Je eigen Mac als lokale webserver?
iPhone 4, 16 GB (black) | MacBook Pro 15", 2.44Ghz Intel Core 2 Duo,  4GB Ram | Airport Extreme | MacMini Intel Core 2 Duo, 4GB Ram | PowerMac G4 MMD Dual 1Ghz.
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 15:29    reactie #6
geplaatst door: MicHtical
Vooruit denken zou ik niet zeggen, eerder het verleden toelichten.

Met de komst van internet in de huiskamer viel de functie van een bibliotheek al voor een deel weg.

Dan kreeg je de home-shoppingtoestanden…

…forums die (welliswaar kleinschaligere) hobbyclubs vervangen

… de chatrooms die café's deels vervangen…

… het binnenhalen van een filmpje op je PC en bekijken ipv naar de videotheek te hossen…

Allemaal dingen die al jaren in opmars zijn en hoewel ze ook iets toevoegen ook wel een deel van het persoonlijk contact afsnoepen.

Dus TV on demand is dezelfde stap maar dan voor een groter publiek denk ik.
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 15:57    reactie #7
geplaatst door: Dick
Apple TV heeft op mij geen aantrekkingskracht. Het mooie van bijvoorbeeld Internet is dat het een open poort is naar de wereld. Van iedereen. Apple TV is een gesloten Itunes verhaal en daar zit ik echt niet op te wachten. Net zoals het verplichte abonnement op de Iphone. Het is een kant van Apple die ik ook zie bij DotMac. Het lijkt allemaal heel aardig maar is eigenlijk best gesloten. Ik wil bij een Apple TV natuurlijk alle TV zenders kunnen gebruiken. Gebruiksgemak is fijn, wie beter dan Apple, maar mag ik dan ook gewoon alles gebruiken? Dat zoiets niet kan is gevoelsmatig raar. Laat maar...

En nog iets: Ik bezit een Xbox360. Microsoft heeft hier een heel stabiele gebruiksvriendelijke, prettig ogende spelcomputer neer gezet. Een alleskunner, die over niet al te lange tijd ook films laat downloaden. HD kwaliteit geen probleem. Let maar op: dit is het nieuwe media-centre! Microsoft snapt als geen ander dat de console markt de toekomst is. De poort naar de consument. Daar heeft Apple al jaren zijn grootste vergissing begaan. Het links laten liggen van de gameindustrie...   :sad:
http://www.methoutenziel.nl
meubel ontwerp en maak.
iMac 24", Macbook black, Ipod 4eG 20gb en Iphone3G 8gb.
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 16:30    reactie #8
geplaatst door: denn88
Het leuke vind ik altijd dat Microsoft met z'n toekomstplannen altijd net een paar decenia te ver vooruit denkt / gokt. Niemand weet hoe ze het voor elkaar gaan krijgen, zelfs technische critici. En inderdaad zoals hier al eerder werd ge-post dat het iets is wat zijzelf graag stiekem zien in de toekomst.

Apple daarentegen komt met een kleinere stap die veel beter aansluit op wat met vooral leuk en vermakend vind. Men hoeft er eigenlijk geen handleiding voor te lezen om direct te begrijpen hoe en wat dit nieuwe Apple Tv kan.

@Dick
Op mijn Tv 'kan' ik ook 30 zenders (ja er zijn tv's die er veel meer aan kunnen) op programmeren. Maar ik kijk eerlijk gezegd maar naar de eerste 14. Pff, dat is al inclusief stads-tv (van die kleine schermpjes) en ik vind het keuze aanbod op mijn tv dus al veel.

Ik wil helemaal niet door 400 zenders heen zappen om iets te vinden wat me leuk lijkt. Op dat moment zeg ik tegen mijzelf: Ik heb echt tijd te veel voor dit soort onzin achter de buis. Hierbij vind ik dat (net als Windows platform / Microsoft) de consument zoveel keus geeft (net als die 400 tv zenders) en dat men door de bomen het bos niet meer ziet.

Net als straks dat iedereen zelf kan uitmaken wanneer men naar een bepaald programma kijkt.
Atlantisdesign.nl - webDesign en de Mac. Bezig met webdesign / webdevelopment? Je eigen Mac als lokale webserver?
iPhone 4, 16 GB (black) | MacBook Pro 15", 2.44Ghz Intel Core 2 Duo,  4GB Ram | Airport Extreme | MacMini Intel Core 2 Duo, 4GB Ram | PowerMac G4 MMD Dual 1Ghz.
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 16:44    reactie #9
geplaatst door: gPod

Citaat
Dick om 15:57, 29-01-2007
En nog iets: Ik bezit een Xbox360. Microsoft heeft hier een heel stabiele gebruiksvriendelijke, prettig ogende spelcomputer neer gezet. Een alleskunner, die over niet al te lange tijd ook films laat downloaden. HD kwaliteit geen probleem. Let maar op: dit is het nieuwe media-centre! Microsoft snapt als geen ander dat de console markt de toekomst is. De poort naar de consument. Daar heeft Apple al jaren zijn grootste vergissing begaan. Het links laten liggen van de gameindustrie...   :sad:


De game console markt de poort naar de consument? Daar geloof ik dus helemaal niks van. Typisch is dat je die verhalen vaak alleen van gamers hoort. Ik ga echt never nooit geen game console in huis halen omdat die dan toevallig ook video/web content kan verwerken/binnenhalen. Als er uberhaupt al ooit 1 apparaat komt wat computer en tv laat samensmelten (het blijven hoofdzakelijk totaal verschillende toepassingen die je ermee doet) dan is het nu een logische stap van Apple om te beginnen met een link tussen deze 2 apparaten (Apple TV). Een combinatie van TV/Internet is goed voor te stellen, maar alle andere taken die met computers gedaan worden zijn toch vrij lastig te doen vanaf de bank met een bak chips en een biertje een paar meter van je scherm af.


g i d e on
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 17:42    reactie #10
geplaatst door: Dick
@gpod, Ooit wel eens bij stil gestaan hoe geschikt een console, met name de next-gen consoles van Microsoft, nintendo en Sony, zijn als TV/media centre's? Dit zijn speeltjes die voor relatief weinig geld (Wii/nintendo is even duur als Apple TV) alles in zich hebben om te doen wat een Apple TV zou moeten kunnen. Alleen dan heel veel meer en op echte HD kwaliteit. Alles via Wi-fi, plug and play. Natuurlijk zijn er, net als jij, mensen die geen interesse hebben in game's, maar ik vind de Apple TV gewoon weinig bieden als ik het vergelijk met een console.

De xbox360 heeft misschien niet de zen-uitstraling van een Apple product, maar ze is net zo stabiel en gebruiksvriendelijk. Je zult je verbazen. Wat ik eigenlijk wil zeggen is dat Microsoft momenteel een apparaat op de markt heeft welke een Apple TV weg vaagt. Dus tussen de vele missers van microsoft zit zo af en toe een rake klap.
http://www.methoutenziel.nl
meubel ontwerp en maak.
iMac 24", Macbook black, Ipod 4eG 20gb en Iphone3G 8gb.
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 17:59    reactie #11
geplaatst door: gPod
Het probleem is sowieso dat de Xbox momenteel direct geen geld oplevert voor Microsoft (gaat onder de kostprijs over de toonbank). Dit wordt uiteraard goed gecompenseerd door de spellenverkoop (content). Zo'n constructie zullen ze voor het aanbieden van media/tv/films dan eerst maar eens goed op moeten zetten. Dat ze hier nog niet in geslaagd zijn blijkt wel uit de zogenaamde iTune Store killer "Urge" of die nieuwe "Zune-shop" of whatever the name will be. Kortom, de ultieme combinatie heeft Microsoft in ieder geval ook nog lang niet in huis.
In dat opzicht is Apple met de Apple TV en de iTunes Store al een paar stappen verder.
g i d e on
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 20:45    reactie #12
geplaatst door: ATT
Toevallig heb ik afgelopen weekend eens goed gekeken naar dat multimedia center van microsoft. Nu ben ik echt geen fan van microsoft maar ik vond dit toch wel een staaltje goed werk waar Apple nog een flinke slag kan maken. Zo brengt apple nog steeds niks zelf waar ik TV mee kan kijken (dus niet IPTV of AppleTV, maar Live of ondemand TV). Je hebt dan wel EyeTV maar ook daar hoor ik wisselende verhalen over en voor 180 neem ik nog niet de gok. Microsoft heeft zijn media center wel heel mooi en compleet in elkaar zitten.
Dus ik vindt dit stuk toch echt weer lekker bashend geschreven zonder even in de apple spiegel te kijken. Feit is dat microsoft nu nog voorloopt op dit gebied (hoe mooi en leuk Apple TV ook is, ik betaal nog steeds per film/aflevering).

just my 2 cents
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
29 januari 2007 - 22:34    reactie #13
geplaatst door: Peter Villevoye
De XBox draait nu al 5 jaar mee en het Media Center al 2 jaar of zo.
Nog steeds heb ik bij niemand thuis zo'n ding 'normaal' zien werken
als doorgeefluik voor TV. Misschien heb ik niet de juiste kennissen ?
De Apple TV is nog niet geleverd, dus moet ik afgaan op m'n gevoel
als oordeel en dat is in deze Apple-kwesties in beginsel optimistisch.

Over het 'open' zijn van de mogelijkheden: natuurlijk hóef je niet
àlles en uitsluitend via de Apple TV te consumeren. Je blijft ook vrij
om je andere bronnen te gebruiken. Over het gebrek aan een goeie
oplossing voor het opslaan en bekijken van 'live' televisie, ben ik het
met je eens dat EyeTV en al die oplossingen mij ook niet overtuigen.
Ik hoop echter dat er aanvullende producten komen die Apple TV
daarmee uitbreiden. Ik zou er in ieder geval dolblij mee zijn.

Ik erger me nu bijna iedere avond aan de 4 verschillende interfaces
en een afschuwelijk uitziende GuidePlus+ op een Philips HD-recorder,
met een afstandsbediening die gedoemd is om ingewikkeld te blijven.
Een vreselijke miskoop, al spreekt het hele HD-recorder fenomeen
mij echt aan en ben ik al verslaafd aan pauzeren en buffer-kijken...
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
30 januari 2007 - 00:20    reactie #14
geplaatst door: mkuiter
Werkt lekker hoor, dat Media Center. Ik heb het op een oude pc draaien met wat kleine toevoegingen (tv kaartje, extra sata schijf) en dat aangesloten op tv en stereo en ik zou niet meer zonder kunnen. Heerlijk he, dat pauzeren en buffer-kijken  :wink:
Windows 10 Mobile - Mac OS X El Capitan - Windows 7 Ultimate
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
30 januari 2007 - 09:03    reactie #15
geplaatst door: mvdg
Voor een "media center" oplossing in de huiskamer geldt, dat die:
1) enorm makkelijk moet werken, ook voor de gemiddelde "domme" gebruiker
2) goed geintegreerd moet zijn met de bijbehorende diensten.
Ik denk dat Apple op beide punten goed zou kunnen scoren.

Waarom ik denk dat een game console niet voor de grote massa de "media
center" functionaliteit zal brengen? Een game console bevat daarvoor te veel
dure onderdelen. Een laatste-generatie console zoals de xbox of ps3 (wii tel
ik even niet mee omdat die technisch minder geavanceerd is) bevat te dure
chips, videokaart etc. om een goedkope media-oplossing te zijn. Het is al
gezegd, deze consoles drijven enkel op de verkoop van spellen. Als grotere
hoeveelheden consumenten die dingen zouden kopen en voornamelijk de
media-functionaliteit gaan gebruiken, maken ze er verlies op. Dat zal dus niet
gebeuren, die bedrijven zijn niet gek.

Ik denk daarom dat een Apple tv achtige oplossing eerder de toekomst heeft.
Ik ben het er wel mee eens dat de functionaliteit, om echt door te breken,
nog tv- / videorecorder achtige functies zal moeten krijgen. Tot die tijd zal de
markt toch beperkt blijven tot de kleinere groep Apple/iTunes gebruikers die
hem voor hun online verkregen materiaal gebruiken.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
30 januari 2007 - 09:33    reactie #16
geplaatst door: Peter Villevoye
Apple volgt met hun producten zonder schroom de 'Japanse' beleidslijn,
waarbij je niet te lang moet broeden op het completeren van je product
maar het product (weliswaar fatsoenlijk werkend) op de markt brengt
en vervolgens aan de hand van reacties van (potentiële) kopers nagaat
welke features erin of eruit mogen. Je gaat als fabrikant dus uit van de
gedachte dat je product nog intensief zal veranderen en niet "perfect" is
(al moet je dat natuurlijk wel hardop roepen om 't te gaan verkopen...)

De Apple TV is geheid ook het begin van een gestage feature-evolutie.
De early-adopters zijn er blij genoeg mee en kijken naar iTMS-content,
daarna wordt het pas een interessant product voor grotere aantallen.
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
30 januari 2007 - 09:38    reactie #17
geplaatst door: Philip Mees
Ik geloof niet dat Apple TV een winnaar is. In ieder geval niet voor mij. Filmpjes kijken in 480x640 is niet echt mijn kwaliteitsnorm voor goede tv-kwaliteit. iTunes 128bits AAC ook niet (hoewel het best aardig klinkt).

Het valt me zo tegen dat, daar waar iedereen het over HDtv heeft en de mooiste en duurste flatscreens aanschaft, er vaak genoegen genomen wordt met een inferieure kwaliteit van de content.

Als ik de reacties zo lees denk ik tevens dat de gameconsoles onderschat worden. Gameconsoles zijn de PC's van de toekomst. Ze zitten nu al aan de TV, de nieuwste generatie levert super beeldkwaliteit, in de USA kan je er al films en muziek mee huren (dus wel degelijk inkomsten buiten de spellen om), ze hangen aan internet en de jeugd vindt ze vet. Mogelijkheden die ik mis bij de Apple TV.

Kan Apple die slag nog inhalen? Vast wel.
Als ze de spellen voor de iPod drastisch weten uit te breiden, beschikbaar maken voor de iPhone én de Apple TV dan zie ik mogelijkheden. Echt goede kansen zie ik pas al ze Nintendo kopen (genoeg cash in kas). De Nintendo titels staan nog steeds garant voor veel gamefun. Als je dat op je iPhone hebt dan laat je de PSP wel thuis.
Daarnaast zou ik als Apple de banden met Elgato (EyeTV) wat meer aanhalen. Integreer hun (digitale) TV oplossingen in de Mac mini of Apple TV (inclusief pay-tv modules), gooi er een Applesausje overheen, klaar.
Do not eat iPod shuffle
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
30 januari 2007 - 10:10    reactie #18
geplaatst door: SuperNilles
Ik denk niet dat deze strijd alleen wordt gevochten door MS en Apple. De grote kabel leveranciers zijn ook op de goeie weg. UPC heeft een digitale TV/videotheek en een kastje waarmee je kan opnemen. (UPC is ook erg goed om dat spul door je strot te duwen :blush: ). Versatel heeft in het begin de rechten gehad zodat je 24 uur bigbrother kon kijken met verschillende camera punten en wat denk je van de voetbal die je zowel op je tv als via het internet kan bekijken.
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
30 januari 2007 - 10:18    reactie #19
geplaatst door: mvdg
Apple hoeft ook niet alles zelf te doen. Ze hebben een mooi platform met iPod + iTunes. Als ze dat weten uit te bouwen met de iPhone en Apple tv zijn ze een aantrekkelijke partner voor bijvoorbeeld die kabelbedrijven. Die willen namelijk geld verdienen met het verdelen van hun content, terwijl Apple geld wil verdienen met de mooie apparaatjes die dat mogelijk maken.

Stel dat je de optie hebt om op je Apple tv al die digitale kanalen te bekijken en ook nog eens programma's op te nemen om onderweg op je iPod te bekijken. Dit alles natuurlijk super handig te bedienen op je tv en in iTunes. Die kant kan het best op gaan zou ik denken.

Het idee dat Apple "in games zou moeten gaan" alleen maar omdat game consoles de toekomst zijn, lijkt mij het paard achter de wagen spannen. De huidige strategie van Apple werkt voor hen volgens mij beter. Volgens mij verkoopt Apple meer iPods dan alle game consoles bij elkaar, en ze verdienen per iPod ook nog eens meer dan wat een console oplevert (namelijk alleen maar verlies).

Het zou een rare strategieverandering zijn voor Apple om ineens in de verliesgevende markt van consoles te springen! De enige reden waarom Microsoft dat redelijk succesvol heeft gedaan, is dat hun DirectX technologie het makkelijk maakt om spellen voor de Xbox te maken tegelijk met de pc versies. Apple zit in een heel andere positie! Ze kunnen beter hun sterke punt dat ze al hebben - de iPod - uitbreiden. Immers een Apple tv is toch gewoon een soort iPod voor aan je tv. Daarvoor hoeft het niet ook nog een game console te zijn om interessant te zijn.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
30 januari 2007 - 10:25    reactie #20
geplaatst door: Peter Villevoye
(Edit: o jee, ik reageer gelijk alweer 2 reacties te laat...)

Ik denk dat de gewone broadcast-televisie het heeft afgedaan
als medium om een goed verhaal (als serie of film) te beleven.
Adverteerders hebben dat medium echt kapot-gebombardeerd,
waardoor je je niet meer ergens in kan verdiepen of wegzinken.
Dat geldt ook voor de radio, wat volgens mij dè reden is waarom
mensen downloaden: er is nauwelijks meer goeie, gratis muziek.
Nieuws, reportages, hap-snap info, spelshows, dat lukt nog wel
en is misschien ook de beste soort content voor broadcast-TV.

Maar ik betaal graag Eurootjes-gewijs voor genietbare content
en dan maakt 't mij niet uit of ik daarvoor naar de bios, winkel,
de videotheek of iTunes moet. Iedere outlet heeft z'n typische
voor- en nadelen. Als iTunes een goed aanbod heeft, zal ik er
geen enkele moeite mee hebben om er regelmatig te komen.

Wat ik niet snap is dat mensen films op een iPod willen kijken.
Dan beleef je 't toch niet ? Maar ik ben misschien ouderwets...
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Wie laat Web en TV samenkomen, MS of Apple ?
30 januari 2007 - 10:59    reactie #21
geplaatst door: Buibkier
Denk ook niet dat men films op een iPod bekijkt wanneer er andere mogelijkheden
voorhanden zijn. Maar ben je onderweg (de trein, bus, vliegtuig, etc.) dan denk ik
zeker dat er een enorme markt voor is. Het is toch heerlijk om je favoriete serie/film
te bekijken wanneer je moet wachten voordat je op je bestemming bent?
"Life is what happens to you while you're busy making other plans" - John Lennon  (iMagine)