Even opletten als je bij Apple werkt
2 november 2011 - 08:16   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/apple.jpg[/img]Toen Steve Jobs eind jaren negentig bij Apple terugkwam was één van de eerste dingen die hij deed het duidelijk maken aan de werknemers dat het lekken naar de media niet getolereerd was, want Apple was toen zo lek als een mandje.

Dat nam niet iedereen serieus, en binnen no-time stond er weer van alles op sites als MacRumors en AppleInsider te lezen. Waarop intern werd uitgezocht wie dat waren geweest en waarop die personen meteen hun biezen mochten pakken.

Sindsdien is Apple de organisatie geworden zoals we die kennen, heel erg zuinig op informatie en nauwelijks lekken.

Datzelfde beleid geldt niet alleen voor het lekken van informatie, ook wat betreft het afgeven op Apple is er een zero-tolerance beleid. Het wordt dus absoluut niet op prijs gesteld als je buiten het bedrijf op Apple af gaat geven als je er werkt, de regels daarover zijn dan ook glashelder en worden altijd toegepast.

Dat laatste werd recent nog aan de lijve ondervonden door een werknemer van Apple in het Verenigd Koninkrijk die negatieve commentaren over Apple op zijn Facebook pagina zette. Nadat hij hiervoor ontslagen werd wendde hij zich tot de UK labor agency, omdat zijn commentaren als privé waren aangemerkt.

Maar zijn ontslag bleef gewoon staan, omdat Apple het heel erg duidelijk maakt tijdens het aannemen van werknemers dat 'commentaar op producten van Apple, of kritiek op het merk, strikt verboden zijn.'

Het tribunaal maakte ook nog duidelijk dat zelfs dingen die je als privé aanmerkt op Facebook nog steeds verder verspreid kunnen worden, In dit geval werd dat gedaan door een collega die ze kopieerde en vervolgens aan de Apple Store manager doorspeelde.

Als je bij Apple werkt lijkt het dus verstandig om niet alleen de regels waarvoor je getekend hebt te kennen en je er aan te houden, maar er ook rekening mee te houden dat de sociale media niet zo privé zijn als sommige mensen denken.


bron: ifoAppleStore.com
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Even opletten als je bij Apple werkt
2 november 2011 - 08:47    reactie #1
geplaatst door: FanBoy
Vind ik niet eens zo heel erg gek, als je er voor getekend hebt, zul je je er aan moeten houden.

Waar ik werk moeten we bijvoorbeeld in een twitterprofiel zetten dat het onze eigen mening is en niet die van het bedrijf..... Doe je dat niet dan mag je niet het bedrijfsnaam in je profiel zetten...
-= If you ain't got nothing nice to say, then don't say nothing at all =-
Even opletten als je bij Apple werkt
2 november 2011 - 10:38    reactie #2
geplaatst door: Flix
Mee eens; en zoals in vele zaken, lijkt Apple ook hier voorop te gaan.

Nu zie je langzamerhand dat de bedrijven in de gaten hebben hoe link de sociale media kunnen zijn voor hun image. Zaken die normaliter via Corporate communication lopen, en daarmee worden bewerkt tot een -iig voor het bedrijf- doordacht en zinnig informatiepakket, kunnen nu rauw (raw)en oncontroleerbaar op het net komen, en een bedrijf veel extra werk opleveren en behoorlijke image-schade veroorzaken, of zelfs de beurswaarde beïnvloeden, en daarmee bv ook overname-gesprekken dwarsbomen, etc.
Ook mijn werkgever is begonnen met voorlichting aan de werknemers, en het opstellen van protocollen. M.i. terecht dus.

Maar er zal vast wel weer iemand roepen: "censuur!" :sigh:
Even opletten als je bij Apple werkt
2 november 2011 - 10:46    reactie #3
geplaatst door: eppelke
Dan wordt het wel tijd dat ze Jurriaan Trommels de keien op sturen, want door niet te reageren op het programma Radar, maakt hij Apple kapot. Het is zo eenvoudig, hij hoeft maar te verwijzen dat de Apple politiek in Amerika wordt gemaakt en naar de Europese commissie zolang zij toestaan dat Apple zo handelt, handelen de zo.
Dus gewoon een boet opleggen van 100.000 euro per overtreding, en ik weet zeker dat Apple zich aan de Europese wetgeving gaat houden. Ik den dat ik maar eens een briefje ga sturen naar Cupertino, zodat die Jurriaan wordt aangepakt door Apple zelf.
Even opletten als je bij Apple werkt
2 november 2011 - 18:12    reactie #4
geplaatst door: Bianco
@eppelke: De logica ontgaat me geheel. Het zou misschien opgaan als de producten in de applestore gekocht zouden zijn, maar dat zijn ze niet, dssr we die niet hebben in Nederland. Je garantie van twee jaar heb je van de winkel waar je het product koopt, en niet van Apple. Je hebt een koopovereenkomst met bijvoorbeeld de MM. Die dienen je dan ook de wettelijke garantie te geven. Of loop je met je Siemens wasmachine of magnetron ook naar Siemens? Nee, dan ga je naar de winkel waar je het apparaat gekocht hebt. Dat is met Apple miet andets, en eigenlijk is het dus niet slim om in de Applestore te kopen.

Het stukje over Apple bij Radar is wat mij betreft vrij tendentieus. Zelfs als je het vergelijkt met andere computerboeren. Een kapotte Sony Vaio biedt je allereerst aan bij het bedrijf waar je het gekocht hebt, en niet bij Sony, of zie ik dat soms fout?
Apple gebruiker sinds 1994.