iTunes (Music Store) varia
30 juni 2003 - 17:03   
geplaatst door: Peter Villevoye
Wat 'hear say' en feiten uit de iTunes-kanalen:
Terwijl geruchten de ronde doen dat de Europese iTunes Music Store toch flink wat strubbelingen tussen artiesten en hun uitgeverijen te overwinnen heeft, steekt de baas van Sony USA het niet onder stoelen of banken dat Apple hem destijds 'het licht' heeft doen zien. Europa zou Europa niet zijn, als ze eerst een paar jaar gaan ruziën over het bedienen van de lichtschakelaar.

Inkomsten van albums
Niet alle artiesten (en hun uitgeverijen en boekhouders) hebben overigens zin in een 'outlet' voor losse nummers. De verkoop van complete albums brengt hen doorgaans méér op, zeggen ze. Tja, da's nogal wiedes. Maar in een tanende business lijkt het mij nu even geen goed moment om te gaan klagen over het niet meer kunnen verkopen van hele kilo's knollen èn citroenen tegelijk. Jammer hè ? (Overigens koopt de helft van de iTunes-klanten wel degelijk een compleet album.)
Uit een Billboard-artikel: "The fear among artists is that the work of art they put together, the album, will become a thing of the past," aldus Fred Goldring, juridisch adviseur van o.a. Will Smith en Alanis Morissette. Hij vergeet echter dat het concept van een album allang een "thing of the past" is. De 2 x 30 minuten van een ouwe elpee, die later op 1 CD gepropt werden, is inderdaad een door techniek achterhaald format. Daarnaast zijn er ook artiesten die om muzikale redenen hun 'totaalplaatje' niet willen of kunnen opsplitsen in losse nummers.

Tot slot nog iets leuks:
Het is gemeen maar het werkt wel: "customer who bought this, also bought...".
Amazon doet het op hun website en Apple flikt het ook in de iTunes Music Store. Kijken in het winkelwagentje van de ander kan namelijk heel verleidelijk werken. Het illustreert ook weer eens het gezegde: "Als mensen helemaal vrij zijn om te doen wat ze willen, dan gaan ze meestal een ander nadoen".
Bij Audio Scrobbler kan je eigen muziekkeuze en die van een ander een leidraad zijn voor het ontdekken van nieuwe muziek en zelfs het treffen van gelijkgestemde zielen. D.m.v. een plug-in geeft iTunes wat informatie door aan Audioscrobbler en wordt zo jouw 'profiel' geanalyseerd. Voor je 't weet ben je getrouwd...
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
iTunes (Music Store) varia
30 juni 2003 - 22:24    reactie #1
geplaatst door: Lin
Geplukt van Emerce. Apples MusicStore wordt ook in het artikel genoemd.

Lees het hele bericht hier: http://www.emerce.nl/archives/nieuws/Media_Marketing/15135.html

Nederlandse legale downloadsite van start
Door: Jasper Houtman

Woensdag, 25 Juni 2003
Vanaf 1 augustus krijgen Nederlanders de mogelijkheid om legaal muziek te downloaden via de site Yeahronimo.com. Muziek wordt per track verkocht voor een bedrag van ongeveer 1 euro. Ook worden via Yeahronimo.com sportevenementen uitgezonden, waaronder wedstrijden uit de Holland Casino Eredivisie.

Yeahronimo.com (site is nog niet live) is een Nederlands initiatief, van de drie oprichters Michiel Wolff, René Vlak en Chris Schomper hebben de eerste twee ervaring in de muziekwereld. Wolff was voorheen vice president Arcade Records en Vlak werkte geruime tijd bij Sony Music, meest recent als director European Graphics and Archiving Services. "We hebben drie jaar gewerkt aan Yeahronimo.com", zegt Wolff. "Het bedrijf is met eigen kapitaal opgezet." Hoeveel er in Yeahronimo.com is geïnvesteerd wil Wolff niet zeggen.


freelance dtp & vormgeving
2.33 GHz Intel Core 2 Duo MacBook Pro
G5 2.5 Gb
iTunes (Music Store) varia
1 juli 2003 - 19:03    reactie #2
geplaatst door: Peter Villevoye
Afgezien van het feit dat Emerce binnenkort zal ophouden te bestaan,
denk ik dat dit soort lokale initiatieven ook weinig levensvatbaar zullen zijn.
Volgens mij kost de infrastructuur te veel geld om voor één landje te werken.
"Ja maar we gaan ook over de grens!" is dan meestal de hoopvolle gedachte.
Tuurlijk, om daar te gaan concurreren met de lokale initiatieven van dat land
en alsnog het onderspit te delven. Overal koestert men dezelfde plannen...

Juridisch zou het misschien wel handig zijn, dat de europese lappendeken
de muziekwereld ook opdeelt in ieder voor zich opererende landen/gebieden.
Maar is het dan nog rendabel ?
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !