Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
10 april 2004 - 10:55    reactie #50
geplaatst door: michelvdb
Wil je ècht een lijst van alle mappen en bestanden op papier? Help!  :blink:
Zorg dat je papier genoeg hebt want die lijst wordt een héél dikke turf, tenzij je hem als PDF bewaart.
Gebruik Print Window en kies je HD.
Stel Full list en Expand folders in en bereid je voor op een lijstje van enkel honderden paginas.
Ik heb het stilgelegd (print als PDF) bij pagina 445 en ik zat nog maar in /Bibliotheek/Packages.
:wacko:
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
10 april 2004 - 11:27    reactie #51
geplaatst door: Panico
http://www.wired.com/news/mac/0,2125,63000,00.html?tw=wn_tophead_2

Zullen we deze stemmingmakerij nu meteen in de kiem smoren, of wachten we tot dinsdag alle 'news'sites met hun correcties op deze 'waarschuwing' komen?
Het gaat hier om een posting van een voorbeeld voor een 'exploit', en een constatering die al eerder is gemaakt (met AppleScript kan je ook ellende aanrichten), maar voorzichtigheid blijft een goede eigenschap.
Zo verkoop je dus anti-virussoftware (en CD's)!

'Daarom adviseren wij van WC-Eend: WC-Eend!'  :tounge:
http://www.pauldj.nl/  ("Interesting reaction! But what does it mean?")
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
10 april 2004 - 11:27    reactie #52
geplaatst door: Joop van Gemerden
Ja daar was ik al bang voor er staan iets van 262000 en nog wat files op die disc ik denk dat ik het maar zo laat en eens op mijn eigen iMac ga neuzen hoe de structuur daar is wellicht kan ik daar verder mee komen. Overigens mijn Virex 7.5 scanner had in mijn meel applicatie wel een stuk of wat w32 virussen gevonden maar toen ik vroeg die te cleanen kreeg ik het antwoord file does not excist tja nou ja wat moet je daar dan weer aan doen???? enfin ik geloof (nog) niet dat ik echte OsX virussen heb althans er gebeurt weinig 'geks' Virex staat nog steeds lekker te pruttelen en ik hoop maar dat alles in orde komt. Een klein duiveltje in me zegt joh waarom je druk maken om windows viri je hebt er toch geen last van? maar ja netjes is die gedachte niet echt. Toch vind ik het irritant dat mijn machine processortijd aan deze ellende moet geven maar okay het is niet anders.

Michiel bedankt voor de reactie ik laat Virex mar even pruttelen als tie eenmaal een beetje up to date is zal het wel wat minder worden het gebruik van de processortijd bedoel ik hij is nu bezig mijn mailboxjes te scannen en die is toch wel eindig qua hoeveelheid dan

vriendelijke groet,

joop.
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
10 april 2004 - 13:13    reactie #53
geplaatst door: Lin
Meer info met een wijzend vingertje naar Intego.

http://mikesejournal.com/archives/002725.php
freelance dtp & vormgeving
2.33 GHz Intel Core 2 Duo MacBook Pro
G5 2.5 Gb
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
10 april 2004 - 22:10    reactie #54
geplaatst door: Bram Beernink
Volgens Wired is deze truuk uitvoerbaar, omdat je op de mac een file elke exentie kan geven, ookal is het een applicatie. Dat betekent dat het niet via die ID3 tag gaat. Dus kan het met elk bestand?
Soon there'll be just two kinds of people: Those who use computers, and those who use Apples. - Think different - iMac 15", 768 MB, 700 Mhz G4 - iBook 14", 1GB, 1.42 Ghz G4, 10.5.5 - MessagePad 2000 - iPod nano silver
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
10 april 2004 - 22:23    reactie #55
geplaatst door: hitchhiker
Intego mag overdreven hebben, Wired doet het niet beter, zij bagatelliseren het verhaal nu weer:

"They gave the impression that this is a threat, but it isn't," said Dave Schroeder, a systems engineer with the University of Wisconsin. "It is a benign proof of concept that was posted to a newsgroup. It isn't in the wild, and can't be spread in the wild. It's a non-issue."

In het verleden is gebleken dat lekken in Windows al snel gebruikt werden om virussen mee te verspreiden. Met de informatie zoals hierboven, kun je precies hetzelfde. Er zijn geheid een paar idioten die wel een mooi handvat voor een virus kunnen gebruiken, dat hebben ze nu. Ik vind dat wel een dreiging en geen "non-issue". Het voorbeeld zélf mag dan onschadelijk zijn, een kwaadwillende kan daar snel een werkend en schadelijk virus mee maken.

[edit]Diezelfde Schroeder: "We're talking about theoreticals here," said Schroeder. "It is possible for OS X to be infested with Trojans, viruses and security issues, but until it is, they aren't justified in raising the alarm."
Mag je pas waarschuwen als er schade is ontstaan? Wij leggen toch ook dijken aan vóór dat het water stijgt. (meestal dan)[/edit]

(Bewerkt door hitchhiker om 22:32, 10-04-2004)
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
11 april 2004 - 02:53    reactie #57
geplaatst door: Macceraar
Het gaat nu dus om iets dat hetzelfde kan als een doodgewoon programmaatje.
Dat betekent dus dat elk programma dat je download een virus is, volgens Intego. :happy:

(het enige verschil is dat ze een andere extensie hebben, en dat er iets naast het programma in kan zitten, verder niets)
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
11 april 2004 - 16:28    reactie #58
geplaatst door: hitchhiker
Daar zit 'm nou net de kneep met Trojan Horses: het is niet wat het lijkt! :cool:
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
11 april 2004 - 21:34    reactie #59
geplaatst door: Vitruvius
Maar eigenlijk is dat verhaal van die trojan horse gebakken lucht. Het is slechts een theoretische mogenlijkheid: Mac OS X is nog steeds virus vrij. (een vriend gaat een iBook kopen en dat van een tot nu toe virusvrij systeem sprak hem heel erg aan, ik hoop dus dat ik dat kan blijven zeggen)   :music:
Archaeology is fun, opgraven is afzien! MacBook Pro, iMac, iPhone, iPad.
Ergens in de evolutie is er iets gigantisch fout gegaan.
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
11 april 2004 - 21:50    reactie #60
geplaatst door: hitchhiker
Resultaten behaald in het verleden geven geen garantie voor de toekomst. :sneaky2:
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
12 april 2004 - 11:00    reactie #61
geplaatst door: JeePee
Inderdaad, wees wel duidelijk in wat je zegt tegen die vriend. Tot op heden geen virussen (Vergeet Macro's niet en bij gebruik van Classic een paar virusjes), maar er zal er echt wel eentje aankomen, alleen zal dit niet zo hard gaan, ook niet met de verspreiding en zullen het er niet zoveel worden als met Windows... :biggrin:
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
12 april 2004 - 19:24    reactie #62
geplaatst door: Toco
heel even iets off-topic 7 pagina's over 1 melding, moet je voorstellen als je een winnix bak hebt.......  :sigh:  :sigh:  LANG LEVE APPLE :thumbs-up:
1 NAS wil ik niet, ik wil op NAS-1.
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
12 april 2004 - 21:23    reactie #63
geplaatst door: ani
Kwam het toevallig tegen, zelf nog niet getest, maar misschien iets voor de echte paranoide bit-slikker....

http://openosx.com/support/
New shit has come to light
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
12 april 2004 - 21:39    reactie #64
geplaatst door: Macceraar
@ani: dan is appeltje-i toch makkelijker... (zolang er niet al iets is gedraaid dat namen als "Programma" en "PDF-Document" aanpast, maar daarvoor moet je dan wel root zijn, of zo dom zijn om een wachtwoord in te vullen als het .mp3-tje of wat dan ook erom vraagt)
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
12 april 2004 - 21:41    reactie #65
geplaatst door: hitchhiker
Hier klopt iets niet. OS X-programma's hebben geen resource fork en ook al geen type. Dus dat verhaaltje wat er bij staat slaat nergens op. Ik ben bang dat dat met die "OpenOSX TojanDefuse" ook het geval is. :sneaky2:

Hm, ze hebben het 'virus' er in de download bijgedaan. Dan blijkt het 'virus' een Carbon-app te zijn, dat dus wél een type en een resource fork heeft.

(Bewerkt door hitchhiker om 22:00, 12-04-2004)
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
12 april 2004 - 22:25    reactie #66
geplaatst door: ijope
beetje weinig nieuws
*imac 17" 1.25 ghz 512mb (130 punten in xbench)  *40 gb ipod *switcher
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
13 april 2004 - 07:51    reactie #67
geplaatst door: Otto
@hitchhiker: carbon apps iig wel. Jeetje, als we dit al een virus gaan noemen.... Iedereen kan toch een applescriptje klussen dat via de terminal je homefolder wist, en dat de extensie .mp3 geven zodat mensen het snel zullen dubbelklikken?
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
14 april 2004 - 12:01    reactie #68
geplaatst door: Pertinax
MKD Software heeft een virusscanner ontwikkeld: The Achaean can find and remove trojan viruses from media files such as MP3s and JPEGs.
Intego waarschuwt voor OS X MP3-virus
14 april 2004 - 16:39    reactie #69
geplaatst door: Toivo
Mooi artikel in TidBITS van deze week over het Trojaanse paard. Het paard blijkt een experiment van Macintosh-programmeur (maar niet van Apple zelf) Bo Lindbergh om aan te tonen dat je een Trojaans paard kan maken dat er als MP3 uitziet en zich ook zo gedraagt: een dubbelklik start iTunes. Lindbergh's proof-of-concept doet niets vervelends, maar draagt de potentie om verkeerd te worden ingezet.

Iemand heeft Intego op 6 april de hoogte gesteld van Lindbergh's vingeroefening. Intego besloot twee dagen later een persbericht uit te sturen waarin zij angst, onzekerheid en twijfel zaaien. Dat persbericht was er duidelijk op gericht om zo veel mogelijk exemplaren van Virusbarrier te verkopen. Adam Engst van TidBITS schrijft in zijn commentaar dat Intego beter een wat behoudender weg had kunnen bewandelen.

Het gevaar van verspreiding is relatief klein. Omdat Bo Lindbergh's voorbeeld alleen werkt in een Carbon-applicatie (dat per definitie een resourcefork en een datafork heeft) moet het ingepakt worden ontvangen (dat is bij MP3's, GIF's en JPEG's al verdacht) of via Rendezevous of AppleTalk netwerken worden verstuurd, zodanig dat het in tweeën gedeelde bestand behouden blijft. Dan moet het paard nog geactiveerd worden en daarna moet het zijn weg nog vinden naar andere Macintosh-gebruikers. De minimale 'kritische massa' aan Macintosh-gebruikers is waarschijnlijk te klein om grootschalige en daarmee effectieve verspreiding mogelijk te maken.

Maar de toon is gezet, de geest is uit de fles, de knuppel is in het hoenderhok gesmeten. Bijna een week na het persbericht van Intego wordt er veel gepraat over het Trojaanse paard en verschijnen er links en rechts utilities om het gevaar af te wenden.

Toch hoop ik dat het zo'n vaart niet zal lopen. En wat ik vooral hoop, is dat dit Intego een slechte naam zal bezorgen. Dat na misschien de initiële opleving die ze nu ervaren de Macintosh-gebruikers zich tegen Intego keren. Want één ding is duidelijk: Intego heeft met zijn onbezonnen actie de Macintosh-gemeenschap geen goede dienst bewezen.

Toivo.
Time is nature's way of keeping everything from happening at once.