Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 00:00   
geplaatst door: Leon
Op de website van de Rabobank is te lezen dat men per 1-1-2003 stopt met het ondersteunen van de Apple. Naast o.a. de Postbank waar constant problemen mee zijn blijkt internet bankieren bij de Rabobank ook een ramp te zijn volgens vele Mac gebruikers.

Helaas hebben de ontwikkelaars van deze websites nog steeds niet door hoe je een fatsoenlijke website in elkaar moet zetten. Het gebruik van scripts die buiten alle officiële W3 en JavaScript specificaties vallen is schering en inslag. Zullen ze het dan nooit leren?!

Ons advies; stap op bij de bank waar je problemen hebt en stap over op dé bank, de ABN-AMRO. Deze bank ondersteund het internet bankieren al vanaf de eerste dag probleemloos voor Mac gebruikers! Zelfs de helpdesk aldaar beschikt over een redelijke Mac kennis, en is een grote pluim voor de ABN-AMRO!

Update:De Rabobank heeft haar beleid niet zozeer gewijzigd,
doch verkeerd verwoord: met het staken van ondersteuning per 1 jan.
bedoelt men het beantwoorden van algemene (systeem-gerelateerde)
vragen en beslist niét het ondersteunen van de werking in z'n geheel.
Mac-gebruikers kunnen de Rabobank vanaf 1 jan. 2003 dus niet meer
bellen met vragen over hoe een browser werkt en wat een popup is.

De Mac blijft echter een platform waarop hun dienst zal blijven draaien.
Vragen over het Internet-bankieren zijn dan ook nog steeds welkom.
Ze adviseren weliswaar een bepaalde browser (MS IE vanaf versie 5)
maar het zal ook m.b.v. vele andere browsers blijken te werken.

Peter.
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 00:12    reactie #1
geplaatst door: casper007
Ik zit er inderdaad serieus over na te denken om over te stappen naar de ABN.
Deze week maar even contact opnemen.
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 00:36    reactie #2
geplaatst door: Michiel
Inderdaad grote pluim voor de ABN Amro!
Albert Heijn schijnt ook nog moeite te hebben met de Mac:

http://www.ah.nl/albertheijn/winkelinformatie/article.jsp?trg=albertheijn/winkelinformatie/article.nomac  :sneaky2:
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 00:54    reactie #3
geplaatst door: Francois
Citaat
Michiel om 0:36, 1-12-2002

Inderdaad grote pluim voor de ABN Amro!
Albert Heijn schijnt ook nog moeite te hebben met de Mac:

Goeie firewall op de mac :woot:
blush
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 00:58    reactie #4
geplaatst door: DEUZ
Belachelijk..... :angry:
Cupido: Een schele engel die niet kan richten! Mijn gallery
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 01:45    reactie #5
geplaatst door: Guest
Ik gebruik Rabointernetbankieren al jaren, tegenwoordig met Netscape en zonder veel klachten. Dat ze de mac niet meer ondersteunen, wat een leed...not! Dat hebben ze volgens mij nooit echt gedaan.
Er is hier wat meer over te lezen: http://www.rabobank.nl/info/execute/node?node_id=218164)
Volgens mij veranderd er eigenlijk niets...het is nu alleen officieel gemaakt dat ze de site alleen voor windhoos hebben gebouwd.
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 07:18    reactie #6
geplaatst door: Arjan S
Hoi Medemaccers,

Ik las het vannacht op nl.comp.sys.mac.
Betekent het nu dat ik vanaf 1-1-2003 plotsklaps niet meer kan internetbankieren bij de Rabo?
Ik doe graag alles bij 1 bank, betekent dat nu dat ik als moet om gooien naar de ABN?
Lekker klantvriendelijk is dat !  :mad:

(Bewerkt door Arjan S om 7:23, 1-12-2002)
iMac G5 17 ", 1,9 GHz, 1 Gb, 160 Gb, ext. 120 Gb LaCie
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 07:59    reactie #7
geplaatst door: Appleidee
Met één woord: DISCRIMINATIE :mad:
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 08:14    reactie #8
geplaatst door: Franky2002
Als ze graag van bepaalde klanten afwillen :crazy:  dan gaat ze dat lukken.
Na een lifetime customer te zijn, zo aan de kant gezet te worden. Da's niet aardig. Maar ik wacht eerst nog even af wat dat in de praktijk gaat betekenen voordat ik een andere bank kies.
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 11:03    reactie #9
geplaatst door: Guest
Het lijkt me een beter idee dat iedere macgebruiker gaat/blijft klagen bij zijn eigen bank dan gaat overstappen naar ABN-Amro. Op die manier hebben de andere banken dus geen enkele reden meer om mac te ondersteunen. En om nou helemaal van deze ene bank afhankelijk te moeten zijn lijkt me ook niet echt ideaal. De postbank heeft in ieder geval beloofd voor het einde van het jaar weer mac-toegang te ondersteunen. Hopelijk gaan ze dat waarmaken.
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 11:14    reactie #10
geplaatst door: Bernard
Dan mag de ABN wel Mac vriendelijk zijn, ze gaan anders erg onzorgvuldig om
met je data, is mijn ervaring met dé bank. Toen ik mijn bedrijfsrekeningen bij
hen wilde onderbrengen verstuurden ze tot twee maal toe, alle gevoelige per-
soonlijke gegevens en sleutelgenerator, naar verkeerde adressen die mij
onbekend waren! Al die gegevens kwamen dus bij vreemden terecht.
Toen hebben ze lang beweerd dat dit aan hun lag en na anderhalve maand
soebatten met de "chef" is alles de prullebak in gegaan.
Geen rekening geopend dus.
:devil:
Slechte ervaring met de bank en inmiddels bankier ik zonder noemswaardige
problemen alweer twee jaar bij de postbank.
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 11:27    reactie #11
geplaatst door: casper007
Volgens een bericht op MacFan.nl gaat de Postbank Apple's ondersteunen vanaf 1-1-2003.
Dus ze krijgen van mij nog één kans. Zo niet dan is het dag dag en dan ga ik van de stoel naar dé bank.
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 11:37    reactie #12
geplaatst door: Leon
Tsja Bernard, zolang er mensen aan te pas komen worden er zo af en toe wel eens fouten gemaakt. Zelf zit ik al sinds 18 jaar bij de ABN en later de ABN-AMRO en heb nog nooit problemen gehad, zowel zakelijk als prive. Ik heb het ook niet over incidenten zoals jij omschrijft want die kan ik ook wel opnoemen van alle andere banken. Ik heb het over het stelselmatig negeren van Mac gebruikers. De ABN-AMRO is de enige bank die vanaf het begin trouw is geweest aan de Mac gebruikers, ook al was HomeNet niet de meest ideale applicatie in het gebruik.

Waar ik mij een beetje boos over maak is het feit dat banken geen rekening houden met andere platformen zoals Linux en MacOS. Deze zijn toch steeds belangrijker aan het worden. Het negeren van die doelgroep gaat ze klanten kosten. Het is heelemaal niet moeilijk. Ze moeten alleen goede developers in huis halen en voldoen aan de specificaties en niet maar wat aan klooien zoals men nu doet.

Ik ben zakelijk afhankelijk van internet bankieren en dat geklooi zoals bij de Rabo en Postbank zou voor mij direct reden zijn over te stappen naar een andere bank die wel goede Mac ondersteuning heeft. Ik kan het me niet veroorloven dan weer wel, en dan weer niet toegang te hebben tot internetbankieren. Ik moet gewoon direct toegang hebben tot mijn rekeningen om zakelijke transacties uit te kunnen voeren! Het moet gewoon werken, klaar... En het kan ook, de ABN-AMRO is daar een goed voorbeeld van!

Afin, dat zijn mijn 2 centjes    :wink:
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 12:16    reactie #13
geplaatst door: Dusty
Heb de mededeling op de site gelezen - dankzij MacFreak - en ben daar uiteraard niet zo blij mee! :mad: :devil:
Toch stap ik nog niet meteen over naar een andere bank, omdat ik denk dat de soep niet zo heet gegeten wordt als ie opgediend wordt.............
Ze melden namelijk dat je het beste onder IE 5 kunt internetbankieren en dat doe ik momenteel.
Ga dus na 1 januari gewoon proberen of het mij nog lukt.
Pas als dit niet lukt dan ga ik stappen ondernemen, omdat ook ik het enorm belachelijk vind, zeker in het internettijdperk waar we met z'n allen al geruime tijd inzitten, ik niet meer met een Mac kan internetbankieren.
En dat zal ik ze dan ook onomwonden laten weten.
Tot die tijd onderneem ik niets, aangezien de Rabo mij als klant en nog niet officieel op de hoogte heeft gesteld, dus weet ik nog van niets. :sleepy: :wink:
Zodra ik dat  bericht wel ontvang, kom ik in actie! :devil:  
Goede raad is duur.
Behalve bij MACFREAK; daar is het GRATIS!
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 13:52    reactie #14
geplaatst door: Senz
Ik maak al geruime tijd gebruik van Rabo internet bankieren en het bevalt me prima. Ik heb nooi problemen gehad eigenlijk. Ik verwacht ook niet heel veel veranderingen de komende maanden, maar als die wel komen en het werkt opeens niet meer, lijkt het mij wel een beetje te makkelijk over te stappen naar een andere bank. Het moet ze toch door iemand duidelijk worden gemaakt dat je zo niet met je klanten om kan gaan. Ik heb al een mail adres gezocht om mijn onvrede te uiten maar kon niks vinden op de site...
:sad:
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 14:21    reactie #15
geplaatst door: Peter Villevoye
De vraag is of het slechts een 'vrijwaring' is of erger...

Ik heb ook 4 (!) rekeningen lopen bij de Rabo-bank
en heb goed contact met medewerkers in 'mijn' filiaal.
Ik zal eens flink stennis gaan maken als het werkelijk
zo is dat ze de Mac echt 'afkappen'.

Ze hebben al een jarenlange goede service voor Mac,
op een paar kleine punten na (die ze zelf al melden).
Maar daar valt zeker mee te leven.

Ik wacht hun antwoord even af.
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 16:06    reactie #16
geplaatst door: casper007
Ik denk niet dat ze een ander systeem gaan gebruiken maar dat ze het om een juridise reden niet meer ondersteunen.
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 16:35    reactie #17
geplaatst door: W van de Wiel
Juridische redenen??? verklaar je nader!! :blink:
....a better way of life
Marillion
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 17:44    reactie #18
geplaatst door: casper007
Daarmee bedoel ik dat het niet voor de mac gemaakt is, maar wel op de mac werkt en dat er soms een foutje naar boven komt.
En, om te voorkomen dat mensen ze aansprakelijk gaan stellen voor de schade die ze daardoor leiden, dat ze daarom deze maatregel genomen hebben.
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 19:25    reactie #19
geplaatst door: Peter Villevoye
Dat was de (stilzwijgende) situatie van afgelopen jaren,
maar waarom zeggen ze dàt niet, voor alle duidelijkheid ?
Nogmaals, ik wacht hun reactie (op mijn mailtje) even af.

Maar verder heeft Léon volkomen gelijk.
Ze houden wel rekening met de toegankelijkheid voor de
medemens met een rolstoel, maar met Mac ? Homaar :-(
(Ik heb verder niks tegen mensen in rolstoelen, hoor.)
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 20:05    reactie #20
geplaatst door: janster
Ik zit bij de SNS-bank. Dit gaat uitstekend met alle browsers. Alleen microsoft's IE heeft er soms moeite mee. De rest werkt uitstekend. Ik gebruik Mozilla en dit gaat uitstekend.
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 21:39    reactie #21
geplaatst door: Guest
Citaat
Peter Villevoye om 19:25, 1-12-2002


Ze houden wel rekening met de toegankelijkheid voor de
medemens met een rolstoel, maar met Mac ? Homaar :-(
(Ik heb verder niks tegen mensen in rolstoelen, hoor.)


Bdenken we ons wel even dat de Winows gebruikers in dit geval de gehandicapten zijn! Geestelijk wel te verstaan.  :wink:
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 22:14    reactie #22
geplaatst door: YoramIH
Leuk te lezen dat ABN Amro zo Mac-vriendelijk is! Sinds kort is mijn broer (!) medeverantwoordelijk voor het functioneren van o.a. internetbankieren/mobiel bankieren bij ABN Amro. Mijn ervaringen met mijn ABN internetaccount zijn tot nu toe zeer positief.

Eventuele serieuze aan- of opmerkingen die verband houden met de Mac kun je mij mailen en zal ik doorgeven (geen garanties echter). Dichter bij de bron kun je niet komen.

yishhurwitz@mac.com  :smile:
Heb je mijn cd's al beluisterd in de iTunes Store? Volg mij op Twitter.
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
1 december 2002 - 22:21    reactie #23
geplaatst door: Bernard
Citaat
Leon om 11:37, 1-12-2002

De ABN-AMRO is de enige bank die vanaf het begin trouw is geweest aan de Mac gebruikers, ook al was HomeNet niet de meest ideale applicatie in het gebruik.


Ben 't helemaal met je eens, om die reden wilde ik juist gaan switchen.
Maar juist dat mensenwerk verschilt zo per filiaal en per stad heb ik
intussen gemerkt.
Maar goed zolang ik geen problemen heb bij de postbank blijf ik daar.
Mochten die wel in de toekomst komen, probeer ik 't  gewoon opnieuw bij de ABN AMRO
vanwege hun opstelling t.o.v. de Mac. Maar nueven niet.
Mac's niet langer welkom bij de Rabo
2 december 2002 - 08:16    reactie #24
geplaatst door: Guest
Ik maak al jaren (bijna) probleemloos gebruik van het Internetbankieren van de Rabo en maak sinds kort vanwege het hogere rentebedrag gebruik van de Internetspaarrekening van de SNS bank. Gaat probleemloos met mijn Mac en kwam ook goed uit een test van de MacFan mbt telebankieren!