Moeder sleept Apple voor de rechter
13 maart 2009 - 20:38   
geplaatst door: Jornve
[img=right]http://macfreak.nl/base/data/news/images/iPod_Touch_2G.jpg[/img]Apple en tien medewerkers van de Apple-Store in Kenwood (VS), zijn aangeklaagd vanwege een iPod touch die in de brand vloog in de broekzak van een kind dat op school zat.

Volgens de aanklacht die de moeder van de jongen, die in Cincinnati, Ohio leeft, heeft ingediend, stond de iPod touch uit toen hij ontplofte. Vervolgens voelde hij een brandend gevoel in zijn broekzak. Toen hij opstond, merkte hij dat zijn broek in brand stond, rende hij direct naar het toilet en deed hij met de hulp van een vriend zijn broek uit. De brand had ervoor gezorgd dat nylon ondergoed was gesmolten met als gevolg dat zijn been verbrand raakte.

Na een bezoek aan de dokter bleek dat de iPod touch tweedegraads brandwonden had veroorzaakt. "Hij heeft last van zowel fysieke als mentale problemen met als gevolg pijn en mentale en emotionele onrust", aldus de aanklacht.

Dit leidde ertoe dat zowel Apple als de tien Apple Store-medewerkers wegens nalatigheid en roekeloosheid zijn aangeklaagd, omdat zij zich 'kwaadaardig en frauduleus' zouden hebben gedragen tijdens het verkopen van de iPod touch. De moeder eist 150.000 dollar: de ene helft voor schadedekking en de andere helft voor de advocatenkosten.

bron: Techzine
Vragen of problemen?
jorn@macfreak.nl
Moeder sleept Apple voor de rechter
13 maart 2009 - 20:40    reactie #1
geplaatst door: mvdg
Dat Apple verantwoordelijk zou zijn kan ik me voorstellen. Maar de medewerkers van de winkel???!
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Moeder sleept Apple voor de rechter
13 maart 2009 - 20:43    reactie #2
geplaatst door: Jornve

Citaat
mvdg om 20:40, 13-03-2009
Dat Apple verantwoordelijk zou zijn kan ik me voorstellen. Maar de medewerkers van de winkel???!


Volledig akkoord, De medewerkers van de Apple Store hebben hier niets mee te maken.

Vragen of problemen?
jorn@macfreak.nl
Moeder sleept Apple voor de rechter
13 maart 2009 - 20:48    reactie #3
geplaatst door: jetskyer
iig weer een reden om geen nylon onderbroek aan te hebben (alhoewel de nylon broek die ik nu aan heb ook niet al te slim is dan :p)
MacBook Pro 15.4"|1TB MyBook Studio|iPhone 4S
tip: corepad skatez onder je mighty/magic mouse. een echt genot
Moeder sleept Apple voor de rechter
13 maart 2009 - 21:12    reactie #4
geplaatst door: DTPRonald
Ik vraag me af hoe dat dan is gegaan. "Kwaadaardig en roekeloos iets verkopen"

De verkoper gooide van een afstand de iPod naar hem toe terwijl een andere al scheldend het geld uit zijn hand graaide en hem de winkel uit trapte.
Moeder sleept Apple voor de rechter
13 maart 2009 - 21:19    reactie #5
geplaatst door: Jules
Wat een onzinnige gewoonten hebben die Amerikanen toch. $ 150.000,- voor iets dat ieder kind of iedere puber wel eens gebeurt: een ongelukje.
Moeder sleept Apple voor de rechter
13 maart 2009 - 21:29    reactie #6
geplaatst door: Davidjm
dat gaat puur om het aanklagen en het geld...
wat hebben die winkelmedewerkers nu misdaan?!


Moeder sleept Apple voor de rechter
13 maart 2009 - 21:31    reactie #7
geplaatst door: Panico
Nu maar hopen dat Apple goede afspraken heeft met de batterijenfabrikant...
http://www.pauldj.nl/  ("Interesting reaction! But what does it mean?")
Moeder sleept Apple voor de rechter
13 maart 2009 - 22:43    reactie #8
geplaatst door: Jansenn
Je moet de iPod Touch ook niet te letterlijk nemen.
Ook weer typisch Amerikaans zo'n aanklacht.
Moeder sleept Apple voor de rechter
13 maart 2009 - 22:50    reactie #9
geplaatst door: mvdg
@Jules, Jansenn:

Als een apparaat zomaar in de fik vliegt (of oververhit raakt, er hoeft niet eens per se vuur aan te pas te komen), dan is dat niet zomaar 'een ongelukje'. Dan is er echt iets mis en daar mag een bedrijf echt wel op aangesproken worden.

Ik vind het dus niet meer dan normaal dat Apple, als leverancier van het product, hiervoor aansprakelijk wordt gesteld. Dat zou in Nederland ook zo zijn. Wat een redelijke schadevergoeding is moet de rechter natuurlijk bepalen.

Om de verkopers van de winkel erbij te betrekken is dan weer totaal onzin natuurlijk.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Moeder sleept Apple voor de rechter
13 maart 2009 - 23:34    reactie #10
geplaatst door: MacMiep
Ja je moet ook geen nylon ondergoed dragen, maar WOLLEN.

Dat vliegt tenminste niet in de fik.


:wacko:

grtz,
MM
Al meer dan 20 jaar beheert Miep de MacMiepMacCursus op macmiep.nl & op macostutorial.com in het Engels èn Duits!
Moeder sleept Apple voor de rechter
13 maart 2009 - 23:55    reactie #11
geplaatst door: Q4
iPod Torch ?
Moeder sleept Apple voor de rechter
14 maart 2009 - 00:03    reactie #12
geplaatst door: MacWim
Aangebrand type, die mevrouw ......   :devil:

Zo kan ik ook MacFreak wel aanklagen, voor het feit dat die site soms niet of niet goed bereikbaar is, waardoor ik niet kan rekenen op de informatie die ik wel verwacht, zodat mijn levensvreugde daardoor ernstig wordt aangetast.... of zo iets...  :woot:
Mac mini M1, 16 GB 1TB | MBA 6.2 | iPhone 13 mini | iPad 2025 | iPod touch 2009 | Apple TV 3
Bouw websites; webteksten; beeldbewerking met Pixelmator Pro. interlijn.nl
Moeder sleept Apple voor de rechter
14 maart 2009 - 00:15    reactie #13
geplaatst door: Borgmonster
MM heeft ook in dienst gezeten?

Misschien raakte de touch wel pas verhit toen die vriend zijn broek uittrok  :shutup: maar was dat iets te 'embarrassing'.
iMac 21.5" | 3.06 GHz | 1 TB | 4 GB| Magic Mouse - iPod nano 16Gb 5e gen. Quidquid latine dictum sit, altum viditur -  MacBook Pro 17" SSD - MacBook Pro 13" - iPhone 6S - iPhone 11 Pro
Moeder sleept Apple voor de rechter
14 maart 2009 - 08:31    reactie #14
geplaatst door: Panico
Inderdaad, ze moet die nylon onderbroek aanklagen.
En haar zoon, omdat hij er niet met zijn vingers af kon blijven!

:cool:
http://www.pauldj.nl/  ("Interesting reaction! But what does it mean?")
Moeder sleept Apple voor de rechter
14 maart 2009 - 09:43    reactie #15
geplaatst door: in absentia
Zeer dubieus verhaal... Ik kan het gevoel niet onderdrukken dat deze moeder er een financieel slaatje uit probeert te slaan.  :confused:
Mac Pro - 2.66 Ghz - 4GB Ram - 2TB & 250 GB HD - 23" Cinema Display - iPod Classic, iPhone 4 & iPad
Moeder sleept Apple voor de rechter
14 maart 2009 - 12:10    reactie #16
geplaatst door: Tomorrowstand
Als dit verhaal waar is, en de iPod daadwerkelijk zo heet werd, is het toch wel ernstig. Tweedegraads brandwonden wens ik niemand toe, bijzonder pijnlijk.

Vervolgens weten we eigenlijk te weinig van het hele geval om te kunnen oordelen: misschien hebben de Store-medewerkers wel een tweedehands iPod verkocht en gezegd dat 'ie prima was. Of het ding al een keer laten repareren. Of misschien hebben ze er wel een behoorlijk isolerend rubber hoesje omheen verkocht, en aan de moeder gezegd dat oververhitting echt niet voor kan komen ... weten wij veel? Hoewel het Amerika is, gaan mensen daar meestal toch echt niet zonder reden een rechtszaak beginnen, dat is veel te duur. Doorgaans weten Amerikanen meer over rechtszaken beginnen dan wij ...

Zijpaadje: ik heb zelf ook zo'n rubberen hoesje om mijn iPhone heen, en ik moet zeggen dat bij processor-intensieve bezigheden dat ding best warm kan worden. Ik kan me voorstellen dat een iPhone normaal gesproken via zijn metalen huidje alle warmte goed kwijt raakt. Maar opgeborgen in zo'n isolerend hoesje? Of uren in de broekzak van een scholier? Een batterij blijft natuurlijk een chemisch proces ...
voor alles is een tijd - en hier besteed ik de rest
Moeder sleept Apple voor de rechter
14 maart 2009 - 15:13    reactie #17
geplaatst door: mvdg
Ik heb wel wat moeite met de "grappige" reacties en het in twijfel trekken van dit verhaal.
Accu's zijn chemische apparaten zoals Tomorrowstand al zei. Het is bekend dat die kunnen oververhitten. Dat is al vaker gebeurd. Apple en ander merken hebben om die reden accu's moeten terugnemen en er zijn ook diverse gevallen bekend van oververhitting of zelfs ontbranding.

Het is heel goed mogelijk dat het precies zo is gebeurd als het bericht zegt, namelijk dat het apparaat oververhit is of daardoor zelfs in brand is gegaan. En wat betreft de vergoeding: zonder de details te kennen is het onmogelijk om in te schatten of die redelijk is. Als je een aantal behandelingen moet ondergaan in het ziekenhuis omdat je been verbrand is dat kan dat best een heleboel kosten.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Moeder sleept Apple voor de rechter
14 maart 2009 - 16:58    reactie #18
geplaatst door: Borgmonster
Ik ben chemisch technoloog en weet wel iets van batterijen en chemische processen af. Natuurlijk kan het een en ander verhit raken bij intensief gebruik, maar er moet bijna een kortsluitingsontlading plaatsvinden om die batterij zo heet te laten worden.

In het verleden zijn een aantal batterijen van computerproducten slecht gebleken. Dat is echter niet inherent aan een batterij en al helemaal niet omdat "een batterij wel een chemisch proces blijft".

Slechte exemplaren kom je overal tegen, deze jongen heeft pech gehad.
iMac 21.5" | 3.06 GHz | 1 TB | 4 GB| Magic Mouse - iPod nano 16Gb 5e gen. Quidquid latine dictum sit, altum viditur -  MacBook Pro 17" SSD - MacBook Pro 13" - iPhone 6S - iPhone 11 Pro
Moeder sleept Apple voor de rechter
14 maart 2009 - 19:11    reactie #19
geplaatst door: Dennis002
Ik ben deze week voor de derde keer natgeregend omdat ik na het raadplegen van de buienradar-app mijn paraplu vol vertrouwen had thuisgelaten. Hoe groot moet een druppel zijn om door de radar gespot te worden? (en vooral: op wie kan ik de schade verhalen?).
Clichés sound better in a foreign language                        
Moeder sleept Apple voor de rechter
14 maart 2009 - 21:29    reactie #20
geplaatst door: Kram88

Citaat
MacRonald om 21:12, 13-03-2009
Ik vraag me af hoe dat dan is gegaan. "Kwaadaardig en roekeloos iets verkopen"

De verkoper gooide van een afstand de iPod naar hem toe terwijl een andere al scheldend het geld uit zijn hand graaide en hem de winkel uit trapte.


:thumbs-up:  :happy:
MacBook 2.0 GHz, 4 Gb DDR3 RAM, GF9400M
iPhone 3GS 16 Gb Wit
Moeder sleept Apple voor de rechter
14 maart 2009 - 21:52    reactie #21
geplaatst door: Panico
Nog even en het staat weer in alle gratis dagbladen...
http://www.pauldj.nl/  ("Interesting reaction! But what does it mean?")
Moeder sleept Apple voor de rechter
15 maart 2009 - 11:02    reactie #22
geplaatst door: davedive
Toch wel typisch amerikaans,

Tussen de regels lees je toch dat de jongen het voelde branden, naar het toilet is gelopen om daar zijn broek uit te trekken. Die amerikaanse preutsheid zit er dus ook voor iets tussen.

Als mijn broek in brand staat, trek ik die onmiddellijk uit. De tijd van naar het toilet lopen alleen al heeft meer schade veroorzaakt !

Moeder sleept Apple voor de rechter
15 maart 2009 - 14:31    reactie #23
geplaatst door: MacFrankie
Preuts, hypocriet, belachelijke rechtszaken, MS Windows, ... Je zou bijna vergeten dat er ook nog iets moois zoals de iMac en de iPod uit de VS komt!
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Moeder sleept Apple voor de rechter
15 maart 2009 - 16:24    reactie #24
geplaatst door: Festen
Sorry hoor, maar wat een tergend anti-Amerikanisme zweeft hier weer rond op de burelen.

Als Apple een ondeugdelijke batterij in z'n iPod heeft gestopt, is het prima als Apple wordt aangeklaagd. In Amerika is de jurisprudentie een effectieve manier om ook grote bedrijven bij de les te houden. Dit in tegenstelling tot het lichtend voorbeeld Nederland, waar je als DES-moeder een cadeaubon van de Blokker krijgt aangeboden, want wij stoere Nederlanders houden niet van schadevergoedingen.

Mocht dit verhaal zijn overdreven door de slachtoffers, zal dat in de rechtszaak ook naar boven komen, en is er verder niets aan de hand. Maar al die aannames over die 'preutse' Amerikanen met hun 'belachelijke' rechtszaken slaan echt nergens op.