Tomtom ook op de iPod Touch?
22 juni 2009 - 23:11   
geplaatst door: karel apple
[img=right]http://www.macfreak.org/base/data/news/images/tomtom-logo.jpg[/img]Iedereen zit natuurlijk vol spanning te wachten wanneer  TomTom nu komt met zijn navigatieoplossing voor de iPhone en meer bijzonder de iPhone houder die verbetering van het GPS signaal moet bewerkstelligen.



Wat tot nu toe steeds duidelijker wordt is dat deze houder een eigen GPS ontvanger heeft die de signalen naar de iPhone stuurt, dankzij de functionaliteit in OS 3.0 die het mogelijk maakt om met randapparaten te communiceren. Het kunnen beschikken over een eigen GPS ontvanger maakt het in theorie ook mogelijk dat vervolgens apparaten zonder ingebouwde GPS via deze cradle, TomTom kunnen draaien, zoals de iPod Touch en de oudere versie van de iPhone.

Dat dit niet alleen een theoretische mogelijkheid is maar daadwerkelijk onderzocht wordt door TomTom, valt te lezen in een reactie die Tomtom stuurde aan het Duitse iPhone Ticker:

Citaat
“The solution has been optimized for the iPhone 3G, but we are looking at expanding the offering to make it compatible with other models as well (including iPod touch).“

Oftwel: deze oplossing is geoptimaliseerd voor de iPhone 3G, maar we onderzoeken of we deze oplossing ook kunnen uitbreiden en compatibel kunnen maken met andere modellen (inclusief de iPod Touch).
Tomtom ook op de iPod Touch?
22 juni 2009 - 23:26    reactie #1
geplaatst door: Kenneth B Done
Dit zou zeker erg mooi zijn. Ze moeten trouwens wel opschieten, want iedereen heeft al Navigon...
MacPro 3 Ghz 8 GB RAM 6 TB Decklink Intensity Pro
Tomtom ook op de iPod Touch?
23 juni 2009 - 08:45    reactie #2
geplaatst door: Buibkier
Zat er een paar dagen geleden toevallig aan te denken: 'zou mooi zijn als de 2g iPhone
ook gebruik kan maken van de nav. optie'. En zie hier: het zou zo maar kunnen.

Mocht dit op deze manier in de markt gezet worden, dan zie ik overigens steeds minder
redenen om van een iPhone 2g over te stappen naar een 3g s. Misschien stel ik het toch
nog wel een jaartje uit, om te kijken waar ze volgend jaar juni mee komen...  :satisfied:
"Life is what happens to you while you're busy making other plans" - John Lennon  (iMagine)
Tomtom ook op de iPod Touch?
23 juni 2009 - 10:52    reactie #3
geplaatst door: Hipska
Spijtig dat die houder daardoor nu onnodig meer zal kosten.

Beter hadden ze een versie met ingebouwde GPS en een versie zonder.
iBook G4 14" | iPhone 3G 8GB | iMac C2D 27" | MacBook Air C2D 13" | iPhone 3G 16GB
Tomtom ook op de iPod Touch?
23 juni 2009 - 12:00    reactie #4
geplaatst door: JPZ
Er zijn toch genoeg houders zonder ingebouwd gps op de markt?
Ik neem toch aan dat de TT software, mocht het ooit uitkomen, ook zonder die houder werkt, zie Navigon.
300+ New Features! 50 or so might not be intended but they're still new!
Tomtom ook op de iPod Touch?
23 juni 2009 - 17:08    reactie #5
geplaatst door: wimbor
Ik heb de berichten niet gelezen, maar bedoelen ze een GPS antenne of een GPS ontvanger?

Beide zijn niet noodzakelijk hetzelfde.  Ik had ooit een GPS toestel waar wel een ingebouwde GPS chip en een ingebouwde antenne in zat, maar waar je ook een externe GPS antenne aan kon hangen (bv. voor op het dak van je auto). De interne GPS chip gebruikte dan de externe antenne voor de ontvangst als die aangesloten was.

Dus, misschien is de houder gewoon iets dat het signaal (al dan niet versterkt) doorstuurt naar de iPhone, maar bezit het niet noodzakelijk zelf intelligentie...
Tomtom ook op de iPod Touch?
23 juni 2009 - 17:39    reactie #6
geplaatst door: mikus
Toch ga ik het wel proberen, ben momenteel niet erg tevreden over Navigon.

Hopenlijk word TomTom de centen wel waard
*iMac 2,4Ghz 24 inch, PowerMac G5 2,5 Ghz dual op 94 cm Philips Ambilight, 2 X iPhone 3GS, iPad Wifi 16 gb Plus een hele hoop aan knutsel Macs.*