
Apple, Google en Facebook lobbyen in Brussel voor hun AI
Binnen de EU bestaan zorgen over de richting die ingeslagen wordt door de grote tech-bedrijven bij
AI, en er wordt nu nagedacht over regelgeving om de ontwikkelingen daarvan aan banden te leggen. En dat soort regelgeving is natuurlijk niet iets waar diezelfde tech-bedrijven natuurlijk op zitten te wachten.
Daarom zijn inmiddels Facebook’s CEO Mark Zuckerberg en Google’s CEO Sundar Pichai al naar Brussel gegaan, en inmiddels is Apple’s John Giannandrea daar
ook gesignaleerd. John Giannandrea is Apple’s Senior Vice President for Artificial Intelligence, de man die binnen Apple over kunstmatige intelligentie gaat. Inmiddels ziet iedereen dat AI zowel enorme voordelen als mogelijk erg negatieve bijeffecten kan hebben.

Apple, Google en Facebook lobbyen in Brussel voor hun AI
De vraag lijkt dan ook vooral hoe regels op te stellen die de negatieve kanten kunnen tegenhouden, terwijl de positieve ontwikkelingen ervan niet tegelijkertijd de nek omgedraaid worden.
Degene die hierover gaat binnen de EU is
Margrethe Vestager, onder haar verantwoordelijkheid zal morgen de eerste versie van het beleid hierover naar buiten worden gebracht. Margrethe Vestager heeft eerder aangegeven dat ze zowel de kansen als de risico’s van AI duidelijk in beeld heeft, en dat hoewel het een van de meest veelbelovende ontwikkelingen is, de al genoemde risico’s erg groot zijn.
Het debat hierover zal in het komende jaar plaatsvinden.

Apple, Google en Facebook lobbyen in Brussel voor hun AI
John Giannandrea#Siri