
Apple Watch Ultra 4 ondersteunt GLONASS niet
Ik denk dat er weinig mensen zijn die meteen weten waar
GLONASS voor staat, ik moest het ook even opzoeken. Het gaat hier om een Russisch systeem voor wereldwijde locatiebepaling via satelliet, dus vergelijkbaar met het Amerikaanse
GPS of het Europese
Galileo.
De Apple Watch Ultra 3 had nog ondersteuning voor GLONASS, Galileo,
QZSS en
BeiDou, bij de de Ultra 4 heeft Apple dus GLONASS laten vallen.

Apple Watch Ultra 4 ondersteunt GLONASS niet
klik of tap voor een grotere versie
Apple heeft niet aangegeven waarom de ondersteuning voor GLONASS is verdwenen, maar het schrappen ervan zou de nauwkeurigheid kunnen verbeteren, de verwerkingsbelasting kunnen verminderen en mogelijk ook een positief effect kunnen hebben op de batterijduur.
GPS, Galileo, BeiDou en QZSS maken gebruik van op
CDMA gebaseerde signaaloverdracht en ondersteunen meerdere frequenties voor een nauwkeurigere positiebepaling. Consumentenapparaten zoals bijvoorbeeld een Apple Watch ontvangen in de regel alleen een L1-signaal van GLONASS, waardoor het systeem eigenlijk al minder bruikbaar was op apparaten die twee frequenties ondersteunen.
GLONASS maakt bovendien gebruik van een andere signaalarchitectuur, en ontvangers moeten daarom per satelliet corrigeren voor timingvertragingen in de hardware, wat tot fouten in de positiebepaling kan leiden.
Het lijkt onwaarschijnlijk dat er onder ons iemand te vinden die de aankoop van een Apple Watch Ultra 4 hier vanaf zal laten hangen, maar ‘knowledge is power’.