
Apple Watch zou goed zijn voor helft 18 miljoen smartwatches 2018
Apple heeft nooit cijfers gegeven voor het aantal verkochte Apple Watches, door de fixatie van de markt op zulke aantallen is het bedrijf inmiddels ook gestopt daarmee voor andere segmenten. Apple heeft in zijn historie al vaker laten zien dat het uitstekend kan overleven zonder een groot marktaandeel.
Maar ondertussen heeft Apple wel behoorlijke grote marktaandelen in de hand, met name in de markt voor smartwatches. Zo waren
volgens Strategy Analytics de helft van de smartwatches die in het afgelopen jaar verkocht werden een Apple Watch. Omdat het totaal in 2018 uitkwam op achttien miljoen, zouden er dus een slordige negen miljoen stuks Apple Watches verkocht zijn.

Apple Watch zou goed zijn voor helft 18 miljoen smartwatches 2018
Die 18 miljoen stuks betekent trouwens een groei van maar liefst 56 procent, wat aansluit bij eerdere verwachtingen van een grote groei in dit segment. Daarbij blijken alle andere spelers relatief klein: Fitbit en Samsung zijn de grootste na Apple, met respectievelijk 12,2 en 11,8 procent van de verkopen in het afgelopen jaar. Omdat ook in dit segment het vooral Apple is die de bovenkant van de markt in handen heeft, is het ook Apple die het meest kan investeren.
Die investeringen gebeuren niet alleen in hard-en software, Apple heeft ook grote programma’s lopen waarin verschillende aspecten van onze gezondheid worden onderzocht. Denk aan slaap-patronen, hartritme’s (en storingen daarin), etc. Mogelijk dat dit weer leidt op een grotere voorsprong voor Apple, met name voor Fitbit lijkt het moeilijk om Apple bij te benen op dit vlak.
Maandelijks trekt MacFreak meer dan 60.000 mensen die hier gemiddeld 5 minuten zijn. Als je die allemaal wilt bereiken door sponsoring, advertenties of pagelinks, alle mogelijkheden daarvoor zijn op deze pagina te vinden.