geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/FinalCutPro2020-icoon.jpg
Nieuwe commercial brengt App Tracking erg goed in beeld
Sinds het uitkomen van iOS en iPadOS 14.5 is App Tracking Transparantie actief. Daarmee kan je per app weigeren dat je gevolgd wordt, of het zelfs helemaal uitzetten. Hoe dat werkt en hoe je dat zelf allemaal kan instellen vind je onderaan in dit eerdere nieuwsbericht.

Maar wat houdt App Tracking nu eigenlijk precies in, wat betekent het als er mensen de hele tijd over je schouder meekijken en wat komen die allemaal over je te weten? Dat brengt Apple erg goed in beeld in de nieuwe commercial hieronder, waar het bestellen van één kop koffie betekent dat er almaar meer wordt meegekeken, almaar meer data verzameld wordt, wat uiteindelijk in een soort nachtmerrie uitmondt.


Apple heeft al eerder een vergelijkbare aanpak gebruikt, in een commercial die in september vorig jaar uitkwam zijn het de mensen zelf die al hun privé-informatie met de hele wereld delen. Eigenlijk is de nieuwe commercial hierboven nog veel accurater, want veel mensen hebben zich waarschijnlijk nog nooit gerealiseerd hoeveel ze delen wanneer apps ze volgen.


Deze beide apps passen in een serie van commercials van Apple over privacy, hieronder zie je er nog een paar.



 
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.