geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/MacBookProM2-icoon.jpg
‘Er komt een MacBook-model tussen de Air en de Pro’
Apple zou in 2029 mogelijk een nieuw 13,8-inch OLED-MacBook-model kunnen introduceren, dat tussen de MacBook Air en de MacBook Pro in zit. Dit model zou beschikken over een single-stack hybride OLED-scherm met een LTPO+-backplane, en aanraak-gevoeligheid hebben ingebouwd.

Daarbij zou er een camera onder het scherm worden geïntegreerd, waardoor er mogelijk geen sprake meer is van ‘de notch’ (de uitsparing bovenaan).

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.AppleOledRoadmapCirca2026Omdia.jpg
‘Er komt een MacBook-model tussen de Air en de Pro’

klik of tap voor een grotere versie

Deze voorspelling komt van het Chinese onderzoeksbureau Omdia en in juni werd ook al iets soortgelijks gerapporteerd op ZDNet Korea.

Op het eerste gezicht lijkt dit een vreemde eend in de bijt tussen de MacBook Air en de MacBook Pro. Maar het grote verschil zou het scherm zijn, want in de roadmap van Omdia hierboven is te zien dat de Apple voor de MacBook Air tot en met 2030 nog steeds LCD displays zou blijven gebruiken.

Natuurlijk kunnen de plannen van Apple om op grote schaal over te stappen op OLED nog veranderen, en Omdia zelf wijst erop dat deze roadmap is gebaseerd op de huidige marktverwachtingen. Alleen al op basis daarvan zou deze op elk moment kunnen worden aangepast, afhankelijk van de productiecapaciteit voor OLED-schermen, de kosten van onderdelen en de bredere productstrategie van Apple.

Bovendien is dit de eerste keer dat we horen over een volledig nieuwe MacBook-lijn, en het duurt nog drie jaar voordat deze op de markt komt. Het lijkt dus iets waar bij Apple over wordt nagedacht en wordt gekeken of de toeleveranciers dit aankunnen, maar het is nog helemaal niet zeker of dit allemaal ook daadwerkelijk doorgaat.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
‘Er komt een MacBook-model tussen de Air en de Pro’
4 september 2026 - 11:41    reactie #1
geplaatst door: doctor_apple
Op zich is het het een paar stappen terug naar "vroegah", gewoon de MacBook, zonder Air of Pro toevoeging ... Terug van weggeweest?
‘Er komt een MacBook-model tussen de Air en de Pro’
4 september 2026 - 13:19    reactie #2
geplaatst door: ICT Consultant
De gewone MacBook, zowel de witte uit 2008 als degene met de Intel Core M CPU, zat onder de Air.
‘Er komt een MacBook-model tussen de Air en de Pro’
4 september 2026 - 14:07    reactie #4
geplaatst door: ICT Consultant
Dat is een verbetering tov de MacBook met clickwheel!  :cool:
‘Er komt een MacBook-model tussen de Air en de Pro’
5 september 2026 - 15:16    reactie #6
geplaatst door: Mac OS X
de IBook G4 en powerbook G4 lijn komt terug
Apple gebruiker vanaf 2014 / 2x iBook G4 (2004) OS X Tiger 1x iBook G3 (2002) OS 9.22 RIP 1x iPod  Shuffle (2005) 1x iMac 27 5K (2017) 1x iPhone 14 128GB 2022 en MacBook Pro 16inch 2021. Old Apple computers never die
‘Er komt een MacBook-model tussen de Air en de Pro’
5 september 2026 - 19:01    reactie #7
geplaatst door: Franky2002
Waarschijnlijk vinden ze hun eigen Pro-lijn te duur worden en lopen daardoor mogelijk klanten mis omdat die de Air te minimaal vinden voor hun noden.
Daarin zou dit model dan kunnen inspringen.
‘Er komt een MacBook-model tussen de Air en de Pro’
5 september 2026 - 19:07    reactie #8
geplaatst door: puk1980
Ik zou niet weten voor wie de Air “te minimaal” is, anders dan mensen die lokaal LLMs willen draaien.
‘Er komt een MacBook-model tussen de Air en de Pro’
5 september 2026 - 19:35    reactie #9
geplaatst door: boiing
Ik begrijp dit ‘nieuws’ ook niet helemaal en vind het onwaarschijnlijk. Er zit m.i. weinig ruimte tussen Air en Pro tegenwoordig. En de Neo bedient de doelgroep daaronder.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)