geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/gerucht.gif
Gezichtsherkenning en meer later dit jaar van Apple?
Ming-Chi Kuo van KGI Securities, hij is analist bij dat bedrijf, heeft weer een rapport uitgebracht. Dit keer gaat het over de plannen die Apple zou hebben om het voor ons makkelijk te maken om op onze apparaten in te loggen, terwijl het toch zo makkelijk mogelijk blijft.

De huidige generatie Touch ID sensors, die we sinds de iPhone 5s kennen, hebben waarschijnlijk hun langste tijd gehad. Apple zou van plan zijn om de fysieke Home-knop bij de iPhones die later dit jaar uit zullen gaan komen te laten vervallen, de Home-knop wordt dan in het scherm verwekt. Als dat inderdaad klopt dan is de huidige Touch ID sensor gaan optie meer, want die werkt door stroompjes die onze huid geleiden, wat niet mogelijk is door een scherm heen.

Volgens Ming-Chi Kuo zou Appel daarom een nieuwe manier ontwikkelen die in staat is om onze vingerafdrukken door een scherm heen te lezen. Het is bekend dat Apple werkt aan dit soort technologie.

Die zou trouwens het best werken in flexibele OLED-schermen, dat sluit op zijn beurt keurig aan bij de eerdere geruchten dat Apple een iPhone met een gebogen scherm uit zou willen brengen.

Daarnaast zou Apple ook gezichts- en/of iris-herkenning willen gaan inbouwen. Het bedrijf heeft hier al een aantal patenten op, voorbeelden genoeg daarvan. Bijvoorbeeld hier, hier, hier, hier en ook hier.

Op dit moment zijn het nog notities en geruchten, maar de kans lijkt erg groot dat met de nieuwe iPhone er ook nieuwe manieren komen om veilig snel onze devices beschikbaar te hebben.


Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Gezichtsherkenning en meer later dit jaar van Apple?
23 januari 2017 - 18:56    reactie #1
geplaatst door: Pieterr
Het wordt zo langzamerhand bijna een dagtaak om alle schrijfsels van die Ming-Chi Kuo bij te benen. :wink:
"One experiment is worth a thousand expert opinions."
Gezichtsherkenning en meer later dit jaar van Apple?
23 januari 2017 - 20:57    reactie #2
geplaatst door: cyrano
Een mogelijk andere weg die Apple volgt, is DNA herkenning. Apple investeerde jaren geleden al in een Maleis database bedrijf. De database die dat bedrijf maakt is veel sneller als het gaat over zoeken in eenvoudige databases met enkele velden, maar met ongewoon lange velden. En laat een DNA key nu net zo'n lang veld zijn.

Verder zijn er ook investeringen geweest in chip fabs die werken aan chips die DNA herkennen. Enkele eenvoudige daarvan zijn net op de markt gekomen en die zijn bv. in staat enkele honderden ziekte kiemen te herkennen.

De vingerafdruk sensor lijkt daar de meest voor de hand liggende gemeenschappelijke factor voor te zijn. Vingerafdrukken zijn nl. heel simpel na te maken, maar gecombineerd met DNA herkenning worden ze waterdicht.

En mogelijk kan dan ook het verschil tussen een dode en een levende vinger herkend worden?
I'd tell you a UDP joke but you might not get it.