geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/green_apple.jpg
Onder andere Apple steunt EPA's Clean Power Plan
In december van het vorige jaar werd er in Parijs een groot klimaatakkoord gesloten. Mogelijk goed nieuws voor onze planeet, maar zo'n akkoord is natuurlijk pas wat waard als het ook in de praktijk uitgevoerd wordt.

In de VS, één van de grootste vervuilers van onze planeet, is er nu veel politieke discussie over het Clean Power Plan van de Environmental Protection Agency (EPA), waarbij het lijkt dat politiek en de korte termijn belangrijker zijn dan het milieu en onze planeet.

Daarom hebben nu veel organisaties en bedrijven zich achter dit plan geschaard. In de tech wereld zijn dit onder andere de grote vier: Apple, Google, Microsoft en Amazon. Apple heeft hiervoor een zogenaamde "amicus brief" ingediend, een document waarin duidelijk wordt gemaakt waarom Apple hier achter staat.

Die vier tech-bedrijven zijn trouwens niet de enige. Er is ook steun van meer dan 200 huidige en oud-leden van het Congres, een coalitie van burgemeesters en andere lokale gezagsdragers en een coalitie van de energiebedrijven.

Op dit moment staat alles stil omdat 27 staten, onder leiding van West Virginia, dit plan via de rechter proberen te stoppen. Het was dan ook aan de rechter in deze zaak waar Apple deze amicus brief naar gestuurd heeft. De reden voor deze staten is dat zij nog veel mensen hebben die in de kolenindustrie werken (alleen in West Virginia zijn dat er al meer dan 30.000).

Gary Cook, senior energy campaigner voor Greenpeace, was in ieder geval erg te spreken over de actie van Apple en de andere drie grote tech-bedrijven:
Citaat


Amazon, Apple, Google, and Microsoft have each committed to powering their operations with 100 percent renewable energy, and they know that achieving these corporate commitments will not be possible without state and federal policy solutions such as the Clean Power Plan that will drive new investment in renewable energy.







Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.