
Microsoft en Samsung verhogen prijzen, Surface PC’s duurder dan Macs
In de VS hebben zowel Microsoft als Samsung de prijzen naar boven bijgesteld. Hierdoor hangt nu de vraag boven de markt of Apple wel in staat zal blijven de prijzen gelijk te houden, of dat er binnenkort ook in Cupertino beslist zal worden om prijsverhogingen door te voeren.
Op dit moment zijn hierdoor de prijzen van Microsoft’s Surface PC’s bijvoorbeeld hoger dan vergelijkbare modellen van Apple.
MicrosoftDe 13,8-inch Surface Laptop 7 van Microsoft met 16 GB RAM en 256 GB opslagruimte
was recent bijvoorbeeld nog 100 dollar goedkoper dan de 256 GB M4 MacBook Air, maar kost nu maar liefst 400 dollar meer dan de 512 GB M5 MacBook Air. Apple verhoogde de prijs van de MacBook Air tegelijk met de M5-upgrade van 999 naar 1.099 dollar, maar bij die prijsverhoging werd de SSD-opslagruimte verdubbeld.
De Surface Laptop 7 is de laptop waarvan Microsoft zegt dat hij “sneller is dan een MacBook Air M4”, en claim die dus niet alleen achterhaald is, maar inmiddels vervangen kan worden door “minder snel dan een MacBook Air M5, maar wel een stuk duurder”.
SamsungSamsung heeft nu in de VS de prijs van de Galaxy Z Flip met 512 GB met 80 dollar
verhoogd, van 1.219,99 naar 1.299,99 dollar, terwijl de S25 Edge en S25 FE respectievelijk 80 en 40 dollar duurder zijn geworden. Samsung heeft de prijs van zijn S26-smartphones van de huidige generatie niet verhoogd, omdat die bij de lancering al duurder waren dan de modellen van de vorige generatie, maar het bedrijf heeft eerder deze maand wel de prijs van de Galaxy Z Fold 7 uitvoeringen met 512 GB en 1 TB aan opslagruimte verhoogd.
AppleWat Apple betreft is het koffiedik kijken. Omdat het in de afgelopen jaren steeds meer componenten zelf is gaan maken is het in staat om meer klappen op te vangen. Maar met nog geen eind in zicht rond de straat van Hormuz en de enorme vraag naar RAM voor AI-toepassingen, lijkt het onwaarschijnlijk dat Apple dit oneindig kan volhouden.