
Wat een nieuwe Apple TV waarschijnlijk allemaal gaat brengen
De huidige Apple TV is de derde generatie Apple TV 4K en die dateert alweer van november 2022, dat is dus al bijna tweeëneenhalf jaar geleden. Maar inmiddels zijn er wel wat redenen voor een update te bedenken, en doen er langzaamaan ook wat meer geruchten daarover de ronde.
Als er een nieuwe Apple TV komt dan wordt die natuurlijk ook van een nieuwe chip voorzien, dat wordt waarschijnlijk de A17 Pro- of de A18.

Wat een nieuwe Apple TV waarschijnlijk allemaal gaat brengen
Die eerste kennen we van de iPhone 15 Pro en Pro Max, de tweede van de iPhone 16 en 16 Plus. Qua rekenkracht en snelheid zou dat een grote stap betekenen, want de al eerder genoemde Apple TV uit 2022 draait nog op een A15 Bionic-chip, die ook in de iPhone 13 te vinden was.
Maar het is niet alleen de sprong in snelheid, beide voorgenoemde chips zijn geschikt voor Apple Intelligence. Daarbij is de extra snelheid natuurlijk ook erg welkom voor iedereen die de Apple TV gebruikt voor gaming, bijvoorbeeld met
Apple Arcade.
Apple IntelligenceHoewel de veel slimmere Siri voor het moment is uitgesteld zou er volgens Apple beslist geen sprake zijn van afstel, en zouden we op een gegeven moment in iOS 19 wel degelijk een veel slimmere stem-assistent moeten gaan zien. Daar zal de Apple TV waarschijnlijk het meest van profiteren, de afstandsbediening daarvan heet niet voor niets de Siri Remote.
Wifi en BluetoothIn de iPhone 16e maakte Apple’s eigen C1-modem-chip zijn debuut, het lijkt voor de hand te liggen dat die (of de opvolger) in een nieuwe Apple TV gebruikt gaat worden. Dit zou een lagere prijs kunnen betekenen, hoewel Apple er ook nooit een probleem mee heeft om een eventuele extra winst naar de aandeelhouders terug te laten vloeien.
Ingebouwde cameraToen tvOS 17 in september 2023 uit werd gebracht kregen we voor het eerst de mogelijkheid om FaceTime daarmee te gebruiken. Daarbij wordt de camera van je iPhone of iPad gebruikt, de complete uitleg hoe je die als continuïteitscamera kan gebruiken vind je
op deze pagina.
Er zijn al een tijdje geruchten dat een nieuwe Apple ook een ingebouwde camera zal gaan krijgen, maar die is waarschijnlijk niet alleen bedoeld voor FaceTime. Zo’n camera zou ook gebruikt kunnen worden voor Apple Intelligence, en zou je de Apple TV mogelijk ook met handgebaren kunnen bedienen.
Er zijn ook al een tijdje geruchten dat Apple werkt aan het verwerken van camera’s in AirPods en de Apple Watch, bij de Apple TV zou dat dan dus helemaal een logische toevoeging zijn.
De prijsDe goedkoopste uitvoering van de huidige Apple TV
kost bij Apple 169 euro, als de geruchten kloppen dan zou de volgende versie ongeveer 30 euro goedkoper worden. Maar daarbij natuurlijk wel een stevige slag om de arm, want door Trump’s handelsoorlog zijn prijzen op dit moment erg onzeker.
met dank aan forumlid ‘Mac OS X’, die dit als eerste meldde