
Meer over Apple’s AI tools van Project Greymatter
Het is al een tijd duidelijk dat de komende WWDC in het teken zal staan van
AI,
volgens Mark Gurman heeft dit project nu de codenaam ‘Project Greymatter’. De tools hiervan zullen zeker worden geïntegreerd in de belangrijkste apps van Apple, waaronder Safari, Foto's en Notities.
Voor minder intensieve taken zullen de AI-functies op het apparaat draaien, maar als een functie meer rekenkracht vereist zal het in de cloud gebeuren.

Meer over Apple’s AI tools van Project Greymatter
In dat laatste geval zal de opdracht dus door Apple’s servers worden verwerkt, waarbij
M2 Ultra-chips gebruikt worden om de resultaten te leveren.
Apple hoopt dat klanten overtuigd zijn dat dit kan terwijl hun gegevens veilig en beschermd blijven. Het bedrijf zal daarbij natuurlijk ook benadrukken dat het geen profielen van klanten opbouwt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Google en Meta.
Hier een aantal van de nieuwe AI-functies waarover geruchten de ronde doen voor iOS 18:
- Transcriptie: Spraakmemo's uitschrijven.
- Fotobewerking: AI-gestuurd retoucheren van foto's.
- Verbeterde zoekfunctie: Snellere en betrouwbaardere Spotlight-zoekopdrachten.
- Verbeterde Safari-zoekfunctie: Verbeterde zoekmogelijkheden op het web.
- Slimme antwoorden: Automatische suggesties voor antwoorden op e-mails en sms-berichten.
- Siri upgrade: Meer natuurlijk klinkende interacties en geavanceerde functies voor taken onderweg op Apple Watch.
- Tools voor ontwikkelaars: AI-verbeteringen in Xcode.
- Generatieve AI voor emoji's: Aangepaste emoji's maken op basis van teksten van gebruikers.
- Slimme samenvattingen: Samenvatten van gemiste meldingen, afzonderlijke sms-berichten, webpagina's, nieuwsartikelen, documenten, notities en andere media.
Let op, Apple zou nog geen AI-chatbot hebben klaarstaan voor iOS 18, het is dus nog de vraag hoe groot de vooruitgang bij Siri zal zijn. Mogelijk zal er een bot van derden worden geïntegreerd in iOS 18, waarbij ChatGPTnu meest waarschijnlijke kanshebber lijkt. Als dat laatste inderdaad definitief is, dan zal deze samenwerking waarschijnlijk tijdens de WWDC aangekondigd worden.
In ieder geval zal de aanpak van Apple voorzichtiger zijn dan die van andere grote tech-bedrijven. Bij Apple zitten ze niet echt te wachten op
idiote antwoorden zoals bijvoorbeeld de nieuwe AI van Google produceert.