geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/Shortcuts-app-icoon.jpg
Nieuw in Opdrachten voor iOS, iPadOS, macOS, watchOS en visionOS 26
Sinds Apple in 2017 de app Workflow overnam en die herdoopte in Shortcuts (in het Nederlands: Opdrachten) komen er bij iedere update van de besturingssystemen er weer een aantal opdrachten bij, die wij dan weer allemaal kunnen gebruiken.

Ook bij versie 26 van iOS, iPadOS, macOS, watchOS en visionOS is dat weer het geval, en Apple heeft die voor ons allemaal keurig bij elkaar gezet.


Dat lijstje is te vinden op een nieuwe pagina van Apple Support, die de toepasselijke naam Nieuw in Opdrachten voor iOS 26, iPadOS 26, macOS 26, watchOS 26 en visionOS 26 heeft meegekregen.

Daarbij vinden we nieuwe intelligente acties en verbeterde mogelijkheden om ze te bewerken. En Opdrachten op macOS ondersteunt nu persoonlijke automatiseringen die kunnen worden geactiveerd op basis van gebeurtenissen zoals het tijdstip of wanneer je acties uitvoert zoals het bewaren van een bestand in een map. Ook zijn er nieuwe integraties met het bedieningspaneel en Spotlight.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
geplaatst door: Seagram
Een zwaar onderschat programma. Zeker met de nieuwe automatiseringen. Vind zelf tenminste steeds meer toepassingen.
geplaatst door: Jurriaan
Ik heb 1 geautomatiseerde opdracht.

Ik wil een nieuwe opdracht aan maken, loopt de app vast. Kun je ook een opdracht maken dat als opdrachten vastloopt deze zichzelf herstart?
MBA '20 M1| SE1 & 2 iOS 15/18 | Mini6 iPadOS 18 | ATV 4K MKI  TVOS18|
geplaatst door: Ome Kor
Een zwaar onderschat programma. Zeker met de nieuwe automatiseringen. Vind zelf tenminste steeds meer toepassingen.
Inderdaad, heel handig. Ik heb er al aardig wat gemaakt en gebruik een tiental automatiseringen. Ik gebruik dagelijks diverse Opdrachten, op mijn iPhone en Mac.

Je kunt ze zo maken dat ze zowel onder iOS als macOS werken. Er zijn flink wat normale programma's die specifieke taken kunnen toevoegen aan een Opdracht, bijvoorbeeld de Muziek app, Safari, Notities etc.

Bovendien zijn er ook nog programma's zoals Actions en Toolbox Pro die extra taken (functies) kunnen toevoegen die de Opdrachten.app niet heeft. Op de Mac kun je ook AppleScripts of Shell scripts gebruiken in een Opdracht om een taak uit te voeren.
Bewerkt: gisteren 22:55 door Ome Kor
geplaatst door: Jurriaan
Aan welke opdrachten kan ik dan denken? Hebben jullie voorbeelden?
MBA '20 M1| SE1 & 2 iOS 15/18 | Mini6 iPadOS 18 | ATV 4K MKI  TVOS18|
geplaatst door: Seagram
Gebruik het voor diverse dingen: Het maken van een dagelijkse en wekelijkse backup van bestanden, de datum volgens een bepaald formaat toevoegen en het selecteren van een deel van het scherm en dit dan omzetten in tekst enz, enz.
geplaatst door: nnsa
Aan welke opdrachten kan ik dan denken? Hebben jullie voorbeelden?
https://learn.macsparky.com/p/shortcutsmac
Ⓒnnsa(i)-2025