geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/OverSight-icoon.jpg
Tip: OverSight zorgt dat je webcam en microfoon extra veilig zijn
De afgelopen jaren heeft Apple veel extra lagen van beveiliging in macOS aangebracht, er moet nu bijvoorbeeld altijd toestemming gegeven worden voordat een app toegang krijgt tot je webcam of microfoon. Daarbij gaat er altijd een lampje aan naast je webcam als die geactiveerd wordt.

Maar wat als er malware op je Mac staat, zonder dat je het door hebt en bijvoorbeeld je webcam geactiveerd wordt als je er zelf niet bij bent.

https://objective-see.org/images/OST/overSight.png
Tip: OverSight zorgt dat je webcam en microfoon extra veilig zijn


Wil je jezelf hiertegen beschermen, dan is het gratis OverSight een uitstekende keuze. Deze app komt van de non-profit organisatie Objective-See, ook bekend van het uitstekende firewall Lulu, die speciaal ontworpen is om onbekende of ongewenste uitgaande verbindingen te blokkeren.

https://objective-see.org/images/OST/notifications.png
Tip: OverSight zorgt dat je webcam en microfoon extra veilig zijn


OverSight houdt een systeem constant in de gaten en waarschuwt jou als gebruiker wanneer de microfoon wordt geactiveerd of de webcam wordt gebruikt. En dat gebeurt zelfs ook als het het installeert op een Mac die al eerder geïnfecteerd is.

https://objective-see.org/images/OST/preferences.png
Tip: OverSight zorgt dat je webcam en microfoon extra veilig zijn


En net zoals Lulu biedt OverSight ook de mogelijkheid om een proces dat toegang heeft tot de microfoon of webcam toe te staan, of juist te blokkeren. Daarbij kan je in OverSight een proces ook ‘goedkeuren’, waardoor er definitief toegang tot de microfoon of webcam wordt verleend, zodat je daarna daarvoor geen waarschuwingen meer te zien zal krijgen.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
geplaatst door: MacFrankie
Dit roept dezelfde vragen bij mij op als al die derde partij antivirus pakketten. Wat weet dit bedrijf over de beveiliging van (een deel van) macOS wat Apple niet weet?
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
geplaatst door: doctor_apple
Kunnen de meningen over verdeeld zijn, snap ik, maar ik vind de super kleine schuifregelaar die de camera afdekt op de PC's en in bepaalde gevallen, zelfs de stroomtoevoer verbreekt, toch een stuk eleganter en veiliger.

Ik snap dat we alles in Software willen hebben omdat het leuk smoelt, maar soms kan het leven best simpel zijn met schakelaars.

Neem auto's, alles verstopt ergens op het grote dikke paneel. Leuk, maar een "tactile feedback" en knop is voor bepaalde functies gewoon veel beter.
geplaatst door: mcmt
Wat weet dit bedrijf over de beveiliging van (een deel van) macOS wat Apple niet weet?
Een tool als Oversight kan bijv. informatie geven dat camera en microfoon geactiveerd werden in een bepaalde periode (mogelijk zonder dat je het opmerkte), en dit op basis van de log events gegenereerd door macOS. Die logging is echter te technisch voor de doorsnee eindgebruiker.
geplaatst door: Robert
Exact wat momt hierboven schrijft, OverSight maakt iets erg makkelijk inzichtelijk wat anders alleen aan nerds voorbehouden zou zijn.

Daarbij heeft Objective-See al jaren een uitstekende reputatie, en dat is ook niet voor niets.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.