geplaatst door: puk1980
https://arstechnica.com/tech-policy/2026/07/apple-google-must-stop-profiting-off-ai-nudify-apps-san-francisco-ag-says/

(vertaling)

Citaat
Deze week heeft David Chiu, de procureur-generaal van San Francisco, Apple en Google sommatiebrieven gestuurd om 13 zogenaamde 'nudificatie-apps' uit hun appwinkels te verwijderen, zo meldt Wired.

Apps voor het bewerken van naaktfoto's maken het kinderlijk eenvoudig om gewone foto's van echte mensen om te zetten in expliciete afbeeldingen. De schadelijke AI-tools stellen kwaadwillenden in staat om kleding te verwijderen, iemands gelaatstrekken te veranderen, hem of haar in geseksualiseerde posities te plaatsen en de gezichten van slachtoffers op naakte lichamen van anderen te plakken.

In zijn brief waarschuwde Chiu dat appwinkels de Californische wetgeving overtreden die het ondersteunen van diensten die deepfake-pornografie creëren verbiedt, zo meldde Wired. 

...

Wired heeft de brieven ingezien en bevestigd dat Chiu Google heeft gevraagd vijf apps te verwijderen en Apple acht. Er werden geen apps bij naam genoemd in het rapport om "te voorkomen dat mensen erdoor worden aangezet", aldus Wired. Eén app had echter meer dan een miljoen downloads en adverteerde met functies die afbeeldingen van vrouwen seksualiseren of "gratis en ongecensureerde" video's aanbieden, meldde Wired.

...

Apple heeft niet gereageerd op het verzoek van Ars om commentaar te geven.
Apple verzocht om "nudify apps" te verwijderen
gisteren 08:47    reactie #1
geplaatst door: sdequack
Dit is wat je juist NIET van Apple verwacht. Dit ondergraaft mijn vertrouwen in het 'strenge' toelatingsbeleid voor apps. Waar wordt dan nog wel op geselecteerd? In ieder geval niet op verwerpelijke inhoud. Apple dient zijn algoritmes flink bij te schaven.
geen onderschrift
Apple verzocht om "nudify apps" te verwijderen
gisteren 09:32    reactie #2
geplaatst door: orange
13 van die apps? Dat is knap.

Ik probeerde hier op mijn Android telefoon eens te kijken hoe het in de Google Play Store was gesteld met dergelijke apps, maar - dat kan natuurlijk ook aan mijn zoeken liggen - ik zie hier niets op dat gebied.
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
Apple verzocht om "nudify apps" te verwijderen
gisteren 22:58    reactie #3
geplaatst door: GeorgeM
ik zie hier niets op dat gebied.
Tuurlijk niet, want Google heeft ze net verwijderd!  :happy:
Apple verzocht om "nudify apps" te verwijderen
gisteren 23:20    reactie #4
geplaatst door: orange
Ik heb het bericht blijkbaar maar half gelezen. ;)
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl