geplaatst door: puk1980
https://tweakers.net/nieuws/252116/digid-app-komt-ook-beschikbaar-op-windows-en-macos.html

Citaat
DigiD-app komt ook beschikbaar op Windows en macOS

De DigiD-app wordt ook beschikbaar op macOS en Windows. Dat maakt Logius bekend in de releasenotes van de nieuwe versie van DigiD. De app komt op 21 september beschikbaar.

DigiD was tot nu toe alleen beschikbaar op iOS en Android. Gebruikers hadden dus altijd een telefoon of tablet nodig om met DigiD in te loggen. Nu de app ook naar macOS en Windows komt, kunnen zij via de computer met DigiD inloggen. De mobiele optie blijft ook beschikbaar.
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
gisteren 15:13    reactie #1
geplaatst door: boiing
Citaat
Gebruikers hadden dus altijd een telefoon of tablet nodig om met DigiD in te loggen. Nu de app ook naar macOS en Windows komt, kunnen zij via de computer met DigiD inloggen.
...
Gebruikers kunnen via de computer alleen inloggen bij diensten die betrouwbaarheidsniveau Midden vereisen, zegt Logius in de releasenotes. Daarbij werkt inloggen met tweestapsverificatie met sms of app.
Dus ik kan dan voortaan inloggen met de computer én de telefoon (niet óf..) :happy:. Het lijkt de Speld wel, of mis ik nu iets...?
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
gisteren 15:27    reactie #2
geplaatst door: Ome Kor
Dat kan, maar als je dat bij je zorgverlener doet, dan kun je het label DIS krijgen.  :wink:
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
gisteren 15:54    reactie #3
geplaatst door: boiing
... of mis ik nu iets...?
Ik denk dat ik 'app' moet lezen als 'de nieuwe Mac app' en niet de app op de iPhone. Omdat het in dezelfde zin staat als SMS kun je het op twee manieren uitleggen :music:. Ik ga maar uit van het beste.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
gisteren 16:34    reactie #4
geplaatst door: Robert
Ik zou erg graag een nieuwsbericht hier op MacFreak over schrijven, maar kan er ook geen chocola van maken...  :blink:
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
gisteren 17:07    reactie #5
geplaatst door: ouwemac
Je kon altijd al op een Mac inloggen op een website met gebruik van de Digid app. Alleen had je dan niet de keuze om op “dit apparaat” in te loggen maar moest je de digid app op een telefoon of tablet openen voor een code van 4 letters en die invoeren op de te openen website.
Op een telefoon en tablet had je de keuze van “inloggen op dit apparaat” allang, als het goed werkte tenminste. Daar kon je met touch id of een cijfercode inloggen. Dit komt nu ook naar de Mac.
Toevoeging: als je op die website waar je in wilt loggen kiest voor “inloggen met digid” krijg je de keuze inloggen met de digid app of inloggen met sms code.
Kies je voor de digid app dan komt de keuze: “op dit apparaat of een ander apparaat?”
Op een Mac kon je nooit kiezen voor “dit apparaat “.
Bewerkt: gisteren 17:30 door ouwemac
“De Tijd staat stil,/Wij zijn het die voorbijgaan”. (Jan Eijkelboom)
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
gisteren 18:09    reactie #6
geplaatst door: puk1980
Volgend jaar zo rond eind april ga ik het allemaal eens uitproberen hoe het precies werkt.  :smile:
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
gisteren 18:57    reactie #7
geplaatst door: boiing
:thumbs-up: we wachten het wel af..

En dank ouwemac, zo werkt het inderdaad exact. Ik denk dat je gelijk hebt en de macOS app straks zorgt voor inloggen zoals het nu met alleen de telefoon kan (voor niveau 'midden' althans): inloggen op dit apparaat. De Tweakers tekst is verwarrend omdat die het heeft over verplichte 2FA en SMS, en dan heb je 2 apparaten nodig.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
gisteren 19:35    reactie #8
geplaatst door: Jakko W
Op een telefoon en tablet had je de keuze van “inloggen op dit apparaat” allang, als het goed werkte tenminste.
Dat werkt goed, zolang het maar op een telefoon is. Op een iPad denken websites dat ze op een computer draaien en willen daarom dat je een QR-code scant met de app, wat natuurlijk niet gaat op hetzelfde apparaat.
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
gisteren 20:51    reactie #9
geplaatst door: nnsa
Of je een extra identificatie (2FA, SMS, OTP, Authenticator, etc.) moet toepassen wordt door de dienst bepaald, waar je wil inloggen.

We gaan het wel zien, of dit alleen op de Mac kan.
Ⓒnnsa(i)-2025
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
vandaag 07:58    reactie #10
geplaatst door: Geelduikbootje
Dat werkt goed, zolang het maar op een telefoon is. Op een iPad denken websites dat ze op een computer draaien en willen daarom dat je een QR-code scant met de app, wat natuurlijk niet gaat op hetzelfde apparaat.

Ja, dat iPad gedoe is bijzonder gebruikersonvriendelijk. Dat gehannes met 2 apparaten 🤬
Je opmerking over iPad vs iPhone was wel m’n eyeopener. Wist dat niet. Maar om op zo’n klein schermpje te pielen met de belastingaangifte …..
Ben tevreden als het straks op de “grote doos” gewoon in één keer werkt.
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
vandaag 09:05    reactie #11
geplaatst door: Flix
Op een iPad denken websites dat ze op een computer draaien en willen daarom dat je een QR-code scant met de app, wat natuurlijk niet gaat op hetzelfde apparaat.
Zoals al eerder gemeld: je kunt DigiD ook gebruiken door bij het inloggen te kiezen voor: 'Met een sms-contole'. Je hebt dan wel een telefoon nodig om die SMS te ontvangen, maar wie heeft er geen telefoon dan?!
En als het een iPhone is en de standaard instellingen voor Continuity aan hebt staan, ontvang je die SMS ook op je iPad en Mac, en hoef je de iPhone er helemaal niet bij te pakken.

Ik vermoed dat DigiD bezig is met de app voor desktop computers omdat ze juist van de SMS optie af willen.
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
vandaag 09:13    reactie #12
geplaatst door: ouwemac
Dat werkt goed, zolang het maar op een telefoon is. Op een iPad denken websites dat ze op een computer draaien
Daar is een instelling voor op de iPad. Je kunt websites aanpassen ik meen in settings > general. settings> apps> safari. Daar ergens onderaan kun je aanvinken dat een website aangepast wordt qua formaat.
Met niet goed werken van de digid app bedoelde ik dat er de afgelopen maanden verbindingsproblemen waren. Die schijnen nu opgelost te zijn.
Ik heb mijn belastingaangifte gewoon op de iPad gedaan.
Bewerkt: vandaag 11:31 door ouwemac
“De Tijd staat stil,/Wij zijn het die voorbijgaan”. (Jan Eijkelboom)
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
vandaag 11:25    reactie #13
geplaatst door: Jakko W
Je opmerking over iPad vs iPhone was wel m’n eyeopener. Wist dat niet.
Ik heb DigiD weinig nodig, maar liep er elke keer tegenaan. Uiteindelijk ben ik er dieper ingedoken en ontdekte dat de controle op welk apparaat het draait, erg gebrekkig is. Ik weet niet precies hoe ze die controle opgezet hebben, maar er klopt iets niet aan. Eens even proberen …

Stap 1, op een gesimuleerde iPhone:

iPhone stap 1.jpegDigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)


Dan krijg je dit als stap 2:

iPhone stap 2.jpegDigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)


Klik ik op „Op dit apparaat” dan komt er daarna een scherm dat de app niet gevonden is, wat natuurlijk niet écht gek is op een Intel Mac :)

Op een iPad Mini is stap 2 hetzelfde:

iPad Mini stap 2.pngDigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)


Maar zet ik hem op een gewone iPad, dan is stap 2 ineens:

iPad stap 2.jpegDigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)


Terwijl de schermresolutie voor deze twee hetzelfde is, dus dat is blijkbaar niet de controle. Feit is echter dat je op een iPad, van elk type, de DigiD app kunt hebben maar die niet noodzakelijk ook kunt openen vanaf een site waarop je ermee in moet loggen.

Maar zet ik de gesimuleerde iPad op dat hij zich voordoet als een iPhone:

iPad stap 2 (als iPhone).jpegDigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)


Dán kun je ineens wel inloggen via de app die op het apparaat zelf zou staan. Voornaamste probleem is dat je dit niet kunt op een echte iPad, want er is geen ontwikkelaarsmenu in Safari daarop :(

Je hebt dan wel een telefoon nodig om die SMS te ontvangen, maar wie heeft er geen telefoon dan?!
Ik. Nou ja, geen mobiele telefoon. Wel een vaste lijn waarop ik SMSjes zou kunnen ontvangen, alleen momenteel niet :(
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
vandaag 11:41    reactie #14
geplaatst door: ouwemac
Zojuist op mijn iPad ingelogd op een website van mijn pensioenfonds met gebruik van Digid via de hotspot op mijn iPhone….. Geen enkel probleem.
Citaat
Voornaamste probleem is dat je dit niet kunt op een echte iPad, want er is geen ontwikkelaarsmenu in Safari daarop
Of heb je het hier over het simuleren van het probleem?
“De Tijd staat stil,/Wij zijn het die voorbijgaan”. (Jan Eijkelboom)
DigiD app voor macOS (21 sept beschikbaar)
vandaag 14:11    reactie #15
geplaatst door: Flix
Ik.
Gekkigheid!

Ik kan in dat draadje niet op jouw probleem reageren, want het is het 'De-dingen-van-de-dag' draadje, maar wil toch even melden dat ik ook Xs4all had, wat nu dus KPN is. Van die ww herken ik ook, maar je hoeft ze niet te resetten - tenminste niet in mijn geval. Je kunt het gewoon negeren, want uiteindelijk werkt het weer; zelf als ie nog met de melding over wachtwoorden komt. Een bug in het protocol, lijkt me.