Update voor 2026 en aanvulling:
Deze video-omzetter / video grabber / digitizer is op moment van schrijven nog steeds te koop online vanaf € 10.
De link naar maccompatible.org hierboven werkt niet meer, maar met de huidige macOS Tahoe 26.2 en Mac OS versies tot járen geleden kun je een B08M5TQ3WJ gewoon inpluggen via USB, al dan niet met een usb-c tussenstukje, de standaard met macOS meegeleverde QuickTime Player starten en met Archief > Nieuwe filmopname aan de slag.
De kwaliteit van de omzetter is naar mijn bescheiden mening meer dan prima. De VHS videobanden en digitale camcorder tapes uit de jaren negentig zijn zo laag van resolutie, kleurbereik, aantal beeldjes per seconde etc dat een dure, professionele 'video grabber' meestal geen of nauwelijks verschil zal maken.
Uiteraard eerst een videorecorder, videocamera of wat je ook voor video-bron hebt, aansluiten op de B08M5TQ3WJ en qua bron kiezen voor Camera: 'AV to USB2.0', Microfoon: 'USB2.0 MIC'. Dit menuutje zit naast de ronde, rode stip voor opname starten/stoppen, onder de 'V'.
Je start de opname, dan speel je de video af. Je stopt met opnemen zodra de video klaar is. Bewaren en QuickTime maakt er een .mov bestand van dat ook met de standard Windows mediaplayer afgespeeld kan worden, of bijvoorbeeld met VLC.