WEER EENS GEVONDEN DOOR TARMAC58 
afbeelding Google maps
Klank- en beeldattractie "La Cinéscénie du Puy du Fou" in het geschiedkundig themapark PuyduFou in Les Epesses - (Vendée) - FrankrijkCoordinaten : 46.89149, -0.92749
Hint 1 - Het is helemaal niet gek om te ontspannen op de heuvel van de beukenbomen = de naam Puy du Fou heeft niets te maken met het franse woord "fou" voor gek. Het kasteel Puy du Fou waar dit spectakel te zien is betekent volgens het Oudfranse woord "fou" voor beukenboom dus kasteel op de heuvel met beukenbomen. (Het Oudfranse woord voor beukenboom is inderdaad fau, wat later in deze streek geëvolueerd naar fou . Dit woord is afgeleid van het Latijnse fagus.)
Hint 2 - Je zit hier aan de negatieve kant van de referentiemeridiaan = deze attractie ligt op -0.92773 van de IERS referentiemeridiaan.
Hint 3 - we zitten hier niet in een "goelag" maar je had toch een bekende Rus tegen het lijf kunnen lopen. = in 1993 bezocht Alexander Solzjenitsyn, schrijver van de Goelag Archipel , de Cinéscénie du Puy du Fou alvorens uit ballingschap terug naar Rusland te gaan.
Hint 4 - het drakenhoofd had volgens een filmversie een verband met Julius Caesar en met een gevreesd wapen en een magiër. Hier volg je een versie van dit verhaal. = in de attractie "L'Épée du Roi Arthur" wordt het verhaal van het zwaard van Koning Arthur verteld. Het zwaard Excalibur zou volgens de versie in de film van J.Boorman van Julius Caesar zijn, werd door Romulus Augustulus , naar Engeland gebracht .Romulus veranderde zijn naam in Uther Pendragon ( = hoofd van de draak) en zijn zoon Arthur die les kreeg van Merlijn verkreeg Excalibur van zijn vader.
Hint 5 = met een beetje moeite zouden de Acadians de oude bewoners hier nog kunnen verstaan = Poitevin, plaatselijk Parlanjhe genoemd, is een erkende Franse streektaal die nog door de ouderen gesproken wordt in Les Epesses waar ons item te vinden is. Het Acadian in Canada stamt hier van af.
OPGELOST DOOR TARMAC58 - Laatste hints niet meer nodig.
Hint 6 - Hier wordt geschiedenisles een belevenis = PuyduFou laat de bezoeker de meest diverse periodes in de geschiedenis beleven . Zowel de Romeinen als de Vikingen als Koning Arthur en vele andere komen op je af.
Hint 7 - het bovenste deel van het wapenschild van de plaats waar je het gezochte item moet zoeken (+ afbeelding) = dit is het bovenste deel van het wapen van Les Epesses met links de 3 ruiten van het dept. Vendéé en rechts het wapen van de heren van Puy du Fou. Het onderste deel, de groene boom (niet op de afbeelding) , verwijst naar de bosrijke omgeving van de gemeente.
Hint 8 - als je een Spicéen was dan had je de oplossing al lang geweten = de bijnaam van de bewoners van Les Epesses , waar Puy du Fou te vinden is , is "Les Spicéens".
https://www.puydufou.com/france/fr/spectacles?field_list_category_value%5Bshow%5D=show&field_list_category_value%5Bnight-show%5D=night-show&field_list_category_value%5Bexperiences%5D=experienceshttps://fr.wikipedia.org/wiki/La_Cin%C3%A9sc%C3%A9niehttps://nl.wikipedia.org/wiki/Les_Epesseshttps://fr.wikipedia.org/wiki/Les_Epesseshttps://fr.wikipedia.org/wiki/Puy_du_Fouhttps://www.puydufou.com/france/frhttps://nl.wikipedia.org/wiki/Excaliburhttps://nl.wikipedia.org/wiki/Uther_Pendragonhttps://www.puydufou.com/france/nl/histoire-du-puy-du-fouhttps://www.cafemickey.com/forum/viewtopic.php?t=1304http://monsu.desiderio.free.fr/jardin/fau.htmlhttps://en.wikipedia.org/wiki/Poitevin%E2%80%93Saintongeaishttps://gw.geneanet.org/fgautier1?lang=en&n=du+puy+du+fou&p=adelahttps://commons.wikimedia.org/wiki/File:Blason_d%C3%A9partement_fr_Vend%C3%A9e.svghttps://fr.wiktionary.org/wiki/Spic%C3%A9ens