Dan zou ik nog eens goed kijken..
OK, wil je het echt weten?
De foto die ik plaatste toont twee Sherman VCs (de V is het Romeinse cijfer 5, de C is de letter en geeft aan dat de tank een 17-ponder kanon heeft) met T54E1 rupsbanden. Dat de voorste tank een VC is en geen IC (1C) is te zien aan de antennebasis, die ronde uitstulping rechts (voor de kijker links) op de voorplaat, die hier een typische vorm heeft die alleen door Chrysler op M4A4’s (Britse aanduiding: Sherman V) gebruikt werd. Dat de achterste een Sherman V is, is te zien aan de afstand tussen de loopwielen, die te groot is om een ander type te kunnen zijn. Deze voorste tank is trouwens enigszins opvallend omdat hij drie kleine dingetjes op de zijkant heeft zitten, dat zijn houders voor de
Houseboat-camouflage waarmee tanks als vrachtwagens vermomd konden worden — veelgebruikt in Noord-Afrika maar niet in Europa, zodat alleen vroege 17-ponder Shermans ermee uitgerust zijn.
Jouw foto daarentegen toont op de voorgrond een Sherman IC met T62-rupsbanden — een IC is van de voorkant bijna niet van een VC te onderscheiden, behalve dan dat deze tank een ééndelige transmissiebehuizing heeft met scherpe neus, en álle M4A4’s uit de fabriek kwamen met een driedelige transmissiebehuizing, zoals de tanks op mijn foto. (Wat nog zou kunnen is dat de neus in het veld vervangen is door een ééndelige, maar de kans daarop is klein.) De tank op de achtergrond is een Sherman die vermoedelijk een I is (zonder letter, want 75 mm kanon i.p.v. 17-ponder) met T49-rupsbanden. De bepakking op de voorplaten van alle vier de tanks is anders, waaruit op te maken is dat we met andere tanks van doen hebben.
Wellicht relevant om te melden, ook omdat we het eerder hadden over dat mensen geen boeken meer lezen: ik heb
deze op de plank achter me staan. Ik heb ze niet open hoeven te doen om het bovenstaande te schrijven, trouwens.
Verder met de discussie over het
wel en wee van „AI”, of wil je nog wat meer praten over tanks?
