geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/AppleCreatorStudio-icoon.jpg
Is dit een teken van nieuw design-elan bij Apple?
In januari van dit jaar kwam Apple onverwachts met een bundeling van een aantal apps, onder de naam Apple Creator Studio. Daarin zitten Final Cut Pro, Logic Pro, Pixelmator Pro, Motion, Compressor en MainStage en nieuwe AI-features en premium content voor Keynote, Pages, Numbers en Freeform.

Maar de aandacht ging vooral naar de icoontjes, die leken gemaakt door een eerstejaars student, en volgens veel mensen dan ook Apple onwaardig.


Waarschijnlijk nog een erfenis van Alan Dye, want sinds Steve Lemay het roer overnam zien we aan de lopende band verbeteringen voorbij komen.

Zo werd in de bèta-versies van macOS 27 Golden Gate de overdaad van icoontjes in de menu’s al aangepakt, in macOS 26 Tahoe waren de menu’s daardoor alleen maar minder overzichtelijk geworden. Hieronder zie je Tahoe links en Golden Gate rechts, Apple lijkt onder Steve Lemay dus weer op het juiste spoor.

Post by @nikitonsky@mastodon.online
View on Mastodon

Dat was eerder ook al te zien aan de icoontjes van de apps in Golden Gate, onder Steve Lemay werden die ook al aangepakt.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.GoldenGateBetaIcoontjesOverzicht.jpg
Is dit een teken van nieuw design-elan bij Apple?

klik of tap voor grotere versies

Maar ondertussen werkt het design-team kennelijk hard door, want hieronder een voorbeeld van de evolutie (of eigenlijk revolutie) van het icoon van de Schaak-app in Golden Gate.

Post by @BasicAppleGuy@mastodon.social
View on Mastodon

Skeuomorphic design

Waarbij opvalt dat dit we hier gaan richting skeuomorphic design, waarbij het design is afgeleid van het originele object en decoratieve ontwerpkenmerken behoudt van structuren die in het origineel noodzakelijk waren. Skeuomorfen worden doorgaans gebruikt om iets nieuws een vertrouwd gevoel te geven, waardoor het gemakkelijker te begrijpen en te gebruiken is.

Er wordt daarbij dan ook vaak gebruik gemaakt van elementen die, hoewel essentieel voor het oorspronkelijke object, in het nieuwe systeem geen praktisch doel dienen, maar alleen belangrijk zijn voor de identificatie.

In de begindagen van iOS (tot en met iOS 6) voerde skeuomorphic design duidelijk de boventoon, zo goed als alle apps probeerden zoveel mogelijk een bestaand iets na te doen. Zo leek de Notitie-app zoveel mogelijk op een echt notitieblok, de Calculator-app zoveel mogelijk op een echte calculator, etc.


Het is misschien nog erg vroeg om conclusies te trekken op basis van één icoon. Maar als er meerdere icoontjes zo onder handen genomen gaan worden, dan lijkt het er op dat afscheid gaan nemen van de almaar plattere (en steeds meer verdwijnende) interface.

Gezien de ervaring van Alan Dye’s visie, zoals we die in Tahoe hebben kunnen ervaren, is dat bij veel van ons waarschijnlijk erg welkom.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
geplaatst door: puk1980
Maar als er meerdere icoontjes zo onder handen genomen gaan worden, dan lijkt het er op dat afscheid gaan nemen van de almaar plattere (en steeds meer verdwijnende) interface.

Hoera hoera hoera!  :thumbs-up:
geplaatst door: GeorgeM
Het zijn allemaal (mooie) kruimeltjes, maar ze stemmen op zijn minst hoopvol!  :thumbs-up:
geplaatst door: ICT Consultant
Inderdaad driewerf hoera!
geplaatst door: orange
Ah ja, zo werkt dat hé. Zie autodesign; strakke en rechte lijnen worden gelang de jaren steeds ronder, om vervolgens weer om te slaan naar steeds strakkere lijnen, enzovoorts.
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
geplaatst door: DirtyMay
'Skeuomorfie' . . .

Is wat jaren terug omwille van te doorgedreven Skeuomorfie niet een hoge pief de laan uitgestuurd ?

Diezelfde die de Kaarten app te vroeg op de wereld losliet ?